NFL Scoreboard: aktuální výsledky NFL


NFL.cz > Redakce > Zajímavosti Velikost textu

Vince Lombardi Trophy

sobota 1. ledna 2011, 0:00 Vince Lombardi Trophy je pohár pro vítěze NFL, který vyhraje Super Bowl (finále NFL).

Vince Lombardi Trophy Vince Lombardi trophy je nejcennější trofejí, kterou může hráč za svou kariéru získat

CENA PRO: vítěze Super Bowlu (finále NFL)
POPRVÉ UDĚLENA: 1967
VÝŠKA: 56 cm
VÁHA: 3,2 kg
MATERIÁL: stříbro
SOUČASNÝ DRŽITEL: Green Bay Packers

V roce 1967, během přátelského oběda, požádal tehdejší komisař NFL Pete Rozelle viceprezidenta Tiffany & Co. Oscara Riednera, aby navrhnul design nové trofeje pro vítěze zrovna vzniklé NFL. Ten okamžitě načrtnul na papírový ubrousek první nápad, který mu bleskl hlavou, a tak vznikla Vince Lombardi Trophy.I když původně na sobě trofej nesla nápis World Professional Football Championship a její oficiální název byl World Championship Trophy. Svůj dnešní název Vince Lombardi Trophy dostala až v roce 1970 na památku legendárního kouče Green Bay Packers po jeho náhlé smrti na rakovinu, jako uznání za jeho dva zisky této trofeje během prvních dvou let, kdy se udělovala. Byl to právě Vince Lombardi a jeho Green Bay Packers, kteří jako první tým získali tuto trofej v prvním Super Bowlu (po spojení AFL a NFL) v roce 1967, když porazili Kansas City Chiefs 35-10.

 Pod novým názvem, tedy Vince Lombardi Trophy, byla trofej poprvé udělena v roce 1971 v Super Bowl. Týmu Baltimore Colts, po jejich vítězství 16-13 nad Dallas Cowboys. Dříve byla trofej předávána v šatně vítězného týmu, od Super Bowlu XXX je pohár předáván přímo na hřišti ihned po vítězném finále. Na rozdíl od většiny sportů v NFL si vítězný tým pohár nechává a stává se jeho majetkem, pouze ho musí na chvíli vrátit společnosti Tiffany & Co, která na trofej vyryje názvy týmů, které hrály daný Super Bowl a poté jí vrátí vítězům. Proto se každý rok vyrábí trofej nová, respektive dvě, pro případ, že by při oslavách byla trofej zničena.

Výroba Vince Lombardi Trophy zabere průměrně 4 měsíce, je vyrobena ze stříbra a její cena je nevyčíslitelná. Design poháru tvoří míč v reálné a přesné velikosti v postavení při kick-off (výkopu), stojící na trojhranném podstavci. Od Super Bowlu XLIII je na přední straně poháru umístěno zmodernizované logo NFL, které tvoří rotující míč mezi hvězdami umístěnými ve štítu. Nejčastějšími vítězi Vince Lombardi Trophy, jsou Pittsburgh Steelers, kteří jsou šestinásobnými majiteli tohoto poháru, čímž si získali svou přezdívku „sixburgh“.

V následucím videu můžete sledovat ceremoniál, při kterém byla Lombardi Trophy předána vítězi Super Bowlu XLV týmu Green Bay Packers

Komentáře ke článku (celkem 3)

39832 Pepec napsal před 68 měsíci:
Doufám že se jednou i Houston texans teto trofeje dočká :)
3110 lou kubino napsal před 103 měsíci:

to peter1987: skus tento link;)

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Super_Bowl_champions

2720 peter1987 napsal před 104 měsíci:
dal by se tady najit i kompletni seznam timu, ktere vyhrali SB ? myslim taky s lety kdy a kdo hral ve finale....

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Randy Moss

Randy Moss

Tým: 49ers (#84)
Pozice: Wide Receiver
Draft v roce: 1999


Budoucí člen fotbalové síně slávy Randy Moss, započal svou profesionální fotbalovou kariéru v barvách Minnesoty Vikings, kteří si ho vybrali do svého týmu v 1.… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Deep Pass

Dlouhá přihrávka, která směřuje do hloubi soupeřova pole. Deep Pass

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za květen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5011×
formic | off-line 4970×
Ježour | off-line 4532×
DebiQue | off-line 4486×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4