NFL.cz > Redakce > Zajímavosti Velikost textu

Vzorek mozkové tkáně zesnulého Juniora Seaua byl věnován na výzkumné účely

pátek 13. července 2012, 9:59 Rodina zesnulého Juniora Seau, který se začátkem května zastřelil, se nakonec rozhodla darovat tkáň jeho mozku na vědecké účely. Předmětem vědeckého zkoumání bude zjistit, zda rány do hlavy, kterých Seau inkasoval za dvacet let bezpočet, mohly vést k poškození mozku a k jeho následnému rozhodnutí spáchat sebevraždu. Příslušné úřady odmítly sdělit, zda National Institutes of Health obdržel celý Seaův mozek, nebo pouze jeho „vzorek“, a jak bude výzkum probíhat.

Vzorek mozkové tkáně zesnulého Juniora Seaua byl věnován na výzkumné účely Junior Seau

Seau spáchal sebevraždu stejným způsobem jako bývalý safety Chicaga Bears – Dave Duerson, který se rovněž střelil do prsou. Těsně před tím, než se zastřelil, napsal své rodině, že si přeje, aby byl jeho mozek darován na výzkumné účely Bostonské univerzitě, která dlouhodobě provádí výzkum poškození mozku, jenž může nastat z opakovaných zranění hlavy, nejčastěji z otřesů mozku. Vědci o pár měsíců později potvrdili, že Duerson trpěl kvůli otřesům mozku neurodegenerativní poruchou. Přestože se nedá určit, zda tato choroba souvisela přímo s jeho rozhodnutím spáchat sebevraždu, si podle svých příbuzných stěžoval před tímto tragickým činem častokrát na bolesti hlavy, rozostřené vidění a ztrátu paměti. Výzkumy ohledně poškození mozku z častých úderů do hlavy pokračují i nadále a jsou finančně podporovány také ze strany NFL.

Autor: Bohumil Rajchl

Komentáře ke článku (celkem 1)

15319 ny Giants-Super Bowl win napsal před 83 měsíci:
Hráč to byl skvělý.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Ray Lewis

Ray Lewis

Tým: Ravens (#52)
Pozice: Linebacker
Draft v roce: 1995


  NFL kariéra ve zkratce Ray Anthony Lewis byl v roce 1996 během NFL draftu vybrán v 1. kole, jako 26. hráč celkově, týmem Baltimore Ravens.… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Blitz

Defenzivní manévr, který dostal název podle německé strategie bleskové války, Blietzkriegu z druhé světové války. Blitz

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za září 2019:

coach757 | off-line 125 bodů
koriOFB | off-line 125 bodů
Martinho1 | off-line 125 bodů
Mrucik | off-line 125 bodů
gaučový odborník | off-line 4343×
DebiQue | off-line 4080×
Ježour | off-line 3740×
formic | off-line 3699×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4