NFL Scoreboard: aktuální výsledky NFL


NFL.cz > TOP 5 Velikost textu

Top 5 nedraftovaní nováčci 2015

středa 16. prosince 2015, 17:46 NFL draft je velká událost, ve které si týmy mezi sebe postupně rozeberou přes 250 hráčů, kteří právě opustili college football. Na každého se však nedostane. Neznamená to ale nezbytně konec fotbalové kariéry, velké množství nedraftovaných hráčů i tak podepíše v NFL smlouvu, ale jejich pozice v nabytém tréninkovém kempu je obtížnější. Své místo v sestavě si musí tvrdě vybojovat nebo doufat ve štěstěnu v podobě nějakých nečekaných zranění. Historie zná spoustu hráčů, kteří ač nebyli nikdy draftováni, v NFL udělali velkou kariéru. Ze současníků namátkou: RB Arian Foster, DE Cameron Wake, QB Tony Romo nebo TE Antonio Gates.

Top 5 nedraftovaní nováčci 2015 Thomas Rawl je jedním z objevů letošní sezóny.

Já vám teď představím hráče, kteří byli opomenuti na tom letošním draftu (2015), ale přesto si vybojovali cestu do sestavy některého z týmů NFL a jsou velmi platní. Ani ostatní si ale nemusí zoufat. Úspěšných nedraftovaných hráčů je plná NFL, jen jim to většinou trvá déle, než se prosadí do sestavy. První rok strávený na practice squadu učením se od zkušenějších spoluhráčů je někdy přesně to, co potřebují.

1. Lael Collins, OG, Dallas Cowboys

OK, tohle je trochu podfuk. Každý zná případ Collinse, který měl přepoklady pro první kolo, ale incident těsně před draftem (jeho ex-přítelkyně byla zabita) způsobil, že draftován nebyl. Po očištění jména se Collins snadno stal nejžádanějším nedraftovaným hráčem na trhu. Jeho služby si zajistil Dallas. V základní sestavě po několika odehraných týdnech nahradil nepřesvědčivého Ronalda Learyho na levém guardu a rychle se tam zabydlel. Collins je velmi solidní v pass protekci a buldozer v běhové hře.

2. Thomas Rawls, RB, Seattle Seahawks

Zatímco Marshawn Lynch vysedává na marodce, jeho roli převzal Rawls. Se svým dravým stylem a rychlými kličkami si vedl tak dobře, až se fanoušci začali ptát, jestli není čas omladit kádr natrvalo. Bohužel Rawls si v zápase s Baltimore zlomil kotník a jeho sezóna skončila předčasně. I tak zvládl v 13 zápasech naběhat 830 yardů (5.6 yardu v průměru na běh) a skórovat 4 touchdowny.

3. Matt Longacre, DE, St.Louis Rams

Nedávná zranění hvězd defenzivní lajny Rams, Roberta Quinna a Chrise Longa, posunuli Longacreho vice na hřiště a on se za to týmu dobře odvděčuje. Longacre je silný především proti běhové hře a ani v pass rushi se zcela neztratí.

4. Will Tye, TE, New York Giants

Tye začínal v předsezónním kempu Giants jako až šestý tight end. Zabydlel se na practice squad a čekal. Starteři Daniel Fells (noha) a Larry Donnell (krk) se postupně poroučeli na marodku a protože Tye celou dobu poctivě makal a znal ofenzivní system, byl dalším na řadě. A svůj post už od té doby nepustil. Tye je poměrně nižší postavy (na tight enda), ale vynahrazuje to mrštností a skvělým výskokem. Eli Manning mu důvěřuje čím dál víc a proti Miami si Tye připsal svůj premiérový touchdown.

5. Andrew Franks, K a Matt Darr, P, Miami Dolphins

Kickeři a punteři jsou zřídkakdy draftováni. Přesto tu práci ale někdo dělat musí, takže není neobvyklé, že se některý z těchto nedraftovaných borců uchytí. V Miami mají momentálně nedraftovanými nováčky obsazené hned oba tyto posty. Kicker Franks proměnil 9 z 11 pokusů, z toho do 40 yardů vzdálenosti všechny a 29 z 32 extra pointů. Punter Darr předvedl skvělý výkon v nedávném utkání proti Giants, kdy je opakovaně přišpendlil k vlastní end zóně. 26 z 76 jeho letošních puntů zůstalo uvnitř 20 yardů soupeře.

Za zmínku ještě stojí: Xavier Williams (DT, Arizona), Lucky Whitehead (WR, Dallas), Kendall Lamm (OT, Houston), Jude Adjei-Barimah (CB, Tampa), Quinton Dunbar (CB, Washington)

Napadne vás ještě někdo?

Zdroje: espn.com, profootballfocus.com                                                                         autor: Jiří Robek

Komentáře ke článku (celkem 14)

70070 vylda napsal před 51 měsíci:
https://www.youtube.com/watch?v=KIQ_WnwcyUI

pobavil :-)
70063 Jaro napsal před 51 měsíci:
Výborný blog,možno by si mal viac článkov písať aj sem.Mám pre teba návrh ,aby si zmenil svoj obľúbený team a začal písať o Cowboys.to je samozrejme fór.
70058 Nerazzurro napsal před 51 měsíci:
LOL.... kicker co missne 3 z 32 EP je šašek a ne borec....  

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Michael Vick

Michael Vick

Tým: Eagles (#7)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2001


Michael Dwayne Vick byl v roce 2001 během NFL Draftu vybrán v 1. kole, jako 1. hráč celkově, týmem Atlanta Falcons (stal se tak prvním Africko-Americkým… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Bootleg

Akce, při které quarteback naznačí předání míče running backovi, který běží opačným směrem než quarterback. Bootleg

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za únor 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4958×
formic | off-line 4838×
Ježour | off-line 4519×
DebiQue | off-line 4382×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4