NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > TOP 5 Velikost textu

Top 5 nejlepších obran letošní sezóny

čtvrtek 14. ledna 2016, 8:00 Základní část sezóny NFL skončila a statistiky jsou napočítány. Trochu jsem se jimi probral do hloubky, vybral pro vás tentokrát 5 nejlepších obran a podpořil to nějakými těmi čísly.

Top 5 nejlepších obran letošní sezóny Broncos měli leos nejlepší obranu.

1. Denver Broncos

Klíčová statistika: 4530 povolených yardů v obraně (první v NFL), 3193 yardů povolených passovou hrou (první v NFL), 52 sacků (první v NFL), 3.3 yardů povolených na běhový pokus (první v NFL)

Obrana Broncos letos ovládla velký počet statistik a po právu. Pohled na sestavu prakticky nenabízí slabiny v žádné z úrovní obrany. Naopak, udivuje hloubkou kádru, která umožňuje účinnou rotaci podle situace a únavy. Defenzívní linie? Tam tvrdí muziku Malik Jackson a Sylvester Williams, zatímco život soupeřova quarterbacka pořádně znepříjemňují pass rusheři Von Miller a Demarcus Ware. Na linebackeru najdete spolehlivého Brandona Marshalla s Danny Trevathanem. A secondary? Aqib Talib s Chrisem Harrisem tvoří skvělé kombo cornerbacků. A kdo jim proklouzne, toho pohotově srazí na zem safety T.J.Ward. A to jsem tu sestavu sotva nakousl.

Největší úspěch slaví Denver s těsnou osobní obranou (angl. man-to-man), na kterou má skvěle vybavené cornerbacky a rychlé linebackery. A než se soupeřovi receiveři stihnou uvolnit, má quarterback před očima některého z pass rusherů

2. Seattle Seahawks

Klíčová statistika: 1304 yardů povolených běhovou hrou (první v NFL), 277 povolených bodů (první v NFL), 14.3 procent povolených čtvrtých downů (1 ze 7, první v NFL)

Obrana Mořských Jetřábů je známá především svojí těsnou passovou obranou. Legion of Boom, jak se místní secondary s oblibou nazývá (především trio Richard Sherman, Earl Thomas a Kam Chancellor). Pravda je ale, že žádná obrana nedokáže pokrýt receivery na věčnost. A tady přicházejí na řadu 2 skvělí pass rusheři Michael Bennett a Cliff Avril, kteří letos dohromady nasbírali 19 sacků. Srdcem obrany pak je linebacker Bobby Wagner. Vloni jsme mohli moc dobře vidět, že bez něho to není ono (pozn. chyběl část sezóny pro zranění). Obraně Seattlu především nechybí sebevědomí a agresivita.

3. Houston Texans

Klíčová statistika: 28.5 procent povolených třetích downů (první v NFL)

Obrana Houstonu, vedená nikým menším než J.J.Wattem (17.5 sacku, nejvíc v NFL), nabrala formu především v druhé půli sezóny a patřila k nejlepším v bránění třetích downů. Bylo by však krátkozraké všechny zásluhy přiřknout jednomu hráči. Linebacker Whitney Mercilus s 12 sacky konečně probudil potenciál, který mu kdysi vysloužil místo v prvním kole draftu a příjemným překvapením byly také výkony nováčka Benardricka McKinneyho.

5. Carolina Panthers

Klíčová statistika: 39 takeaways (první v NFL), 24 interception (první v NFL)

Obrana Caroliny byla nejúspěšnějším celkem ve vytváření takeaways, neboli v odebírání míče soupeřovu útoku (fumbles + interceptions). Hlavnímy tahouny týmu byli Luke Kuechly, bez diskuzí nejlepší linebacker v NFL. A Josh Norman, rychle a agresivně hrající cornerback, který ukončil sezónu se 4 interceptiony a 18 sraženými passy. Mohlo by to být i více, ale quarterbeci postupně raději přestali házet míče jeho směrem.

4. New York Jets

Klíčová statistika: 1335 yardů povolených běhovou hrou (druzí v NFL), 4 povolené běhové touchdowny (první v NFL)

Neprostupná, tuhá a nebezpečná. To byla defenzívní linie Jets už vloni, v čele s Muhammadem Wilkersonem a Damonem Harrisonem. Když letos v prvním kole draftovali defenzívního enda Leonarda Williamse, bohatý se stal bohatším. A tak se stalo to, co všichni předpovídali. Obrana Jets byla letos nekompromisní proti běhové hře. Patrioti z New Englandu v prvním vzájemném zápase raději běhovou hru opustili úplně, než se trápit a v celém zápase si připsali pouhých 5 běhových her pro 1 yard.

Za zmínku ještě stojí:

Kansas City Chiefs. Výborná obrana Kansasu má nezpochybnitelnou zásluhu nad sérií 10 výher bez porážky v druhé půli sezóny. Nováček Marcus Peters si připsal 8 interception (nejvíc v NFL) a je žhavým kandidátem na cenu defenzívního nováčka roku.

Cincinnati Bengals. Obrana Bengals, to je především velmi dobrá cover 2 passová obrana. V sezóně povolili jen 18 passových touchdownů (druzí v NFL) proti 21 získaným interception (třetí v NFL).

Zdroje: espn.com stats                                                                                            autor: Jiří Robek

Komentáře ke článku (celkem 24)

73201 artaxerxes napsal před 50 měsíci:
Zkusím hádat? Nejhorší Saints, Giants, 49ers, Titans, Tampa Bay
73158 artaxerxes napsal před 50 měsíci:
No hodně zajímavé bude jak to dopadne s Kapelníkem, protože do systému Chipa Kelly by se hodil. Ideální by bylo asi se dohodnout na úplně jiné smlouvě, která by v základu byla mnohem nižší, ale s velkými bonusy.

Problém 49ers ale je v tom, že je to tým v úplné přestavbě a dá se říct, že nefunguje téměř nic.

Tak jako tak NFC West bude příští rok zajímavá 2týmy letos v play-off, 1 tým motivace navíc díky přesunu do města andělů a 49ers s rozhodně zajímavým trenérem a stylem hry.
73157 markýz de Carabas napsal před 50 měsíci:
Skoda, ze uz nehrajou Bob Sanders a Maurice Jones-Drew, to byli fajn trpaslici:-)

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Michael Vick

Michael Vick

Tým: Eagles (#7)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2001


Michael Dwayne Vick byl v roce 2001 během NFL Draftu vybrán v 1. kole, jako 1. hráč celkově, týmem Atlanta Falcons (stal se tak prvním Africko-Americkým… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Offseason

Offseason označuje období po skončení sezóny do začátku nové sézony. Offseason

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za únor 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4958×
formic | off-line 4838×
Ježour | off-line 4519×
DebiQue | off-line 4382×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4