NFL Scoreboard: aktuální výsledky NFL


NFL.cz > TOP 5 Velikost textu

Top 5 nejlepších útoků letošní sezóny

středa 6. ledna 2016, 21:50 Základní část je u konce a statistiky jsou napočítány. Trochu jsem se jimi probral do hloubky, vybral pro vás 5 nejlepších útoků NFL a podpořil to nějakými těmi čísly.

Top 5 nejlepších útoků letošní sezóny Cardinals mají nejlepší útok v NFL

1. Arizona Cardinals

Klíčová statistika: 6533 získaných yardů v útoku (první v NFL), 8.5 yardu na passový pokus (pvní v NFL)

Není pochyb o tom, který útok byl v lize nejefektivnějším v posunu míče do hlouby pole. Trenér Bruce Arians je velkým fanouškém vertikální passové hry a quarterback Carson Palmer je skvělý v její exekuci. Trojice receiverů Larry Fitzgerald, John Brown a Michael Floyd se dohromady podělili o 41 zachycených přihrávek, které získali 20 a více yardů. Hrozba passové hry a solidní práce ofenzivní lajny navíc otevírala příležitosti v běhové hře. Arizona nejprve doslova oživila running backa Chrise Johnsona, o kterého už nikdo jiný nestál. A když se zranil, vsadila na nováčka Davida Johnsona (výběr ve 3. kole letošního draftu), který je nejen velmi solidní runner, ale taky skvělý receiver.

2. Pittsburgh Steelers

Klíčová statistika: 6327 získaných yardů v útoku (třetí v NFL), 4603 yardů získaných passovou hrou (třetí v NFL)

Říkáte si, jak mohou být na druhém místě, když jsou ve statistice až třetí a v ničem vyloženě nevynikají? Nenechte se zmýlit. Čísla jsou pokroucená o 4 týdny, ve kterých útoku chyběla hlavní opora: quarterback Ben Roethliesberger. Pokud by jsme totiž odečetli statistiky, které nahráli v jeho nepřítomnosti Michael Vick a Landry Jones a zbytek přepočetli na 16 zápasů, rázem by byli v mnohých kategoriích číslo jedna. Útok Steelers, to je letos především nebezpečná passová hra s tříhlavou příšerou wide receiverů: Antonio Brown, Martavis Bryant a Markus Wheaton. Málokterý soupeř má k dispozici tři natolik kvalitní cornerbacky, aby to pokryl a to jsme ještě ani nezmínili tight enda Heatha Millera. Jistotu na krátko. Osud tohoto týmu v playoff tak leží plně na bedrech quarterbacka Roethliesbergera a jeho schopnosti dostat míč do rukou svých receiverů.

3. New Orleans Saints

Klíčová statistika: 4970 yardů získaných passovou hrou (první v NFL), 6461 získaných yardů v útoku (druzí v NFL), 47.7 procent proměněných třetích downů (pvní v NFL)

Svatí z New Orleans do téhle společnosti zdánlivě nepatří. Tým nepostoupil do playoff a není zas tak snadné jmenovat nějakou ofenzivní hvězdu týmu. Tedy až na jednu. Dokud totiž bude hrát quarterbacka Drew Brees o získané yardy nebude nouze. Brees v této sezóně naházel vůbec nejvíc yardů ze všech quarterbacků NFL (4870), především na jeho mladé wide receivery Brandina Cookse a Willie Sneada. Za vysoká čísla ale také může obrana týmu. Svou děravostí totiž nutila útok často dotahovat skóre a zápasy pak končili divokou přestřelkou. Testamentem budiž výhra nad New Yorkem Giants 52-49.

4. Carolina Panthers

Klíčová statistika: 500 skórovaných bodů v útoku (první v NFL), 2282 yardů získaných běhovou hrou (druzí v NFL), 19 běhových touchdownů (první v NFL)

Ofenzíva Panterů, to je propracovaná běhová hra a quarterback Cam Newton, který letos své výkony posunul na vyšší level. Jeho stavba těla a schopnosti z něj dělají v NFL unikátní zbraň a je poklonou ofenzívnímu koordinátorovi Miku Shulovi, že je umí tak skvěle využít. Nikdo v NFL neskóroval více bodů než Carolina.

5. Seattle Seahawks

Klíčová statistika: 6058 získaných yardů v útoku (čtvrtí v NFL), 2268 yardů získaných běhovou hrou (třetí v NFL), 88.9 % proměněných čtvrtých downů (8 z 9, první v NFL)

Tým, tak notoricky známý pro svou přísnou obranu, začal sezónu pomalu. V druhé půli se však především quarterback Russell Wilson probudil z podzimního spánku a začal sypat jeden touchdown za druhým. A to i proti těžkým soupeřům. V posledních 7 utkáních jich Seattle 6 vyhrál a Wilson v nich hodil 24 touchdownů a jen 1 interception. Ukázal, že útok týmu se obejde bez running backa Marshawna Lynche a že umí hrát z kapsy. Útok Seahawks je teď všechno, jen ne nuda.

Za zmínku ještě stojí:

New England Patriots. Tom brady má nejvíce passových touchdownů v lize (36), jeho útok však silně utrpěl na explozivitě různými zraněními klíčových hráčů.

Buffalo Bills. Titul nejefektivnějšího běhového útoku (2432 yardů po zemi) patří Buffalu.

Tampa Bay Buccaneers. V běhové hře jsou hned za Buffalem v počtu yardů získaných na běhový pokus (4.8) a pátí v celkovém počtu získaných yardů v útoku. To není vůbec špatné na tým s nováčkem na pozici quarterbacka.

New York Giants. Navzdory nejhorší obraně v lize zažil Eli Manning statisticky svou nejlepší sezónu v kariéře. Giants mají spolu s New Englandem nejvyšší počet passových touchdownů (36, pozn. E. Manning 35 + R. Nassib 1).

Zdroje: espn.com stats                                                                                             autor: Jiří Robek

Komentáře ke článku (celkem 23)

72032 potkan napsal před 50 měsíci:
ja som videl prvy pripravak, ked hrali proti cards, a tam bol clowney cista bestia. a to ho branil veldheer, ktory vtedy hral za cards prvy zapas a ten teda neni nijake becko.
72031 potkan napsal před 50 měsíci:
clowney sa zranil v 4. pripravnom zapase, nie? do regular season ani nenastupil, ci si to blbo pamatam?
71961 Ježour napsal před 50 měsíci:
Akorát tedy maličkost, Clowney se loni zranil DKS ve 4.zápase a šel pod kudlu s meniskem. Zklamáním nebyl svými výkony, ale tím, že mu hned na startu profi kariéry nepodrželo zdraví, ikdyž na college nebyl zraněn ani jeden zápas.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Michael Vick

Michael Vick

Tým: Eagles (#7)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2001


Michael Dwayne Vick byl v roce 2001 během NFL Draftu vybrán v 1. kole, jako 1. hráč celkově, týmem Atlanta Falcons (stal se tak prvním Africko-Americkým… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Bootleg

Akce, při které quarteback naznačí předání míče running backovi, který běží opačným směrem než quarterback. Bootleg

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za únor 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4958×
formic | off-line 4838×
Ježour | off-line 4519×
DebiQue | off-line 4382×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4