NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > TOP 5 Velikost textu

Top 5 tradic na stadiónech

pátek 11. prosince 2015, 17:30 Představíme si 5 nejznámějších tradic, které provázejí některé ze stadiónu týmů NFL. Věřím, že o některých už jste slyšeli, takže já vám za odměnu povím, jak vznikly.

Top 5 tradic na stadiónech

1. The Lambeau Leap, Green Bay Packers

Na stadiónu Lambaeu Field mají hezkou tradici, při níž hráč skórující touchdown vyskočí na tribunu za end zónou, aby touchdown oslavil s fanoušky. Lambeau Leap údajně vymyslel v roce 1993 LeRoy Butler a protože se to jeho spoluhráčům líbilo, začali jej napodobovat. V průběhu let se z toho stala tradice. Ochoz na který se musí vyskočit je poměrně vysoko a tak už jsme mohli vidět i neúspěšné pokusy. Občas se o podobný kousek pokusí hráč hostujícího týmu, jako například Fred Smooth z Minnesoty v playoff 2007. Fanoušci ho však za odměnu shodili zpátky dolů a polili pivem.

2. Touchdown Cannons, Tampa Bay Buccaneers

Když Bukanýři na domácím hřišti skórují touchdown, oslaví to salvou z kanónů. Na Stadionu Raymonda Jamese v Tampě mají na jednom konci stadionu vysoko v ochozech velkou pirátskou loď a její kanóny nejsou jen na ozdobu.

3. 12th man, Seattle Seahawks

Jestřábí hnízdo, jak se stadiónu v Seattlu přezdívá, je dobře znám pro svůj burácející hluk a momentálně drží rekord nejhlučnějšího stadiónu na světě. Tradice dvanáctého muže, jakožto pocta fanouškům započala v roce 1984, kdy dal tehdejší vlastník týmu, Mike McCormack, vyřadit číslo 12, právě na počest své fanouškovské základně.

4. The Terrible Towel, Pittsburgh Steelers

V překladu “Ošklivý Ručník“ je symbolem místního klubu Ocelářů. Fanoušci jej neváhají brát sebou na dovolenou, objevil se na vrcholu Everestu nebo třeba i na Mezinárodní Kosmické Stanici ISS. Jedná se nejčastěji o ručník zlaté barvy s černým nápisem “Myron Cope’s Official The Terrible Towel“. Myron Cope byl rádio hlasatel, který společně s dalšími kumpány přišel v roce 1975 s nápadem na tento reklamní tahák. Před zápasem playoff s Indiannapolis toho roku jej zpropagoval skrze rádio a noviny a na zápas se díky tomu dostavila plejáda fanoušků s ošklivým ručníkem v ruce. Pittsburgh zápas vyhrál a tradice byla na světě.

5. J-E-T-S, Jets! Jets! Jets! New York Jets

Asi nejznámější pokřik v NFL, který pomáhá v publiku rozproudit známý fanoušek týmu, Fireman Ed. Začíná vyhláskováním J-E-T-S a následuje třemi rychlými pokřiky Jets. S žádným jiným si ho nespletete.

Za zmínku ještě stojí: The Dawg Pound (Cleveland Browns), The Hogettes (Washington Redskins), Cheeseheads (Green Bay Packers), The Black Hole (Oakland Raiders)

Zdroje: rantsport.com, nfl.com, wikipedia                                                                        autor: Jiří Robek

Komentáře ke článku (celkem 24)

83561 SaintMiCkaeL napsal před 41 měsíci:
“Who dat? Who dat? Who dat say they gonna beat them Saints?” 
Nejlepší ! Drew mávne a Superdome je na spadnutí ! :)
69674 Rhade napsal před 51 měsíci:
NFL je pre mňa top šport, len jediné čo ma mrzí je fakt, a to je ale nie len pri NFL, ale vo všeobecnosti pri všetkých top US športoch, že oni tam skrátka nevedia fandiť. Aby ste ma tu nerozniesli v zuboch a dobre sme sa pochopili, myslím také fandenie ako býva u nás SK/CZ na hokejoch alebo európskych futbaloch.
69662 Omisir napsal před 51 měsíci:
Jak vidíš Patrioty do budoucna?

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Michael Vick

Michael Vick

Tým: Eagles (#7)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2001


Michael Dwayne Vick byl v roce 2001 během NFL Draftu vybrán v 1. kole, jako 1. hráč celkově, týmem Atlanta Falcons (stal se tak prvním Africko-Americkým… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Bootleg

Akce, při které quarteback naznačí předání míče running backovi, který běží opačným směrem než quarterback. Bootleg

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za únor 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4958×
formic | off-line 4838×
Ježour | off-line 4519×
DebiQue | off-line 4382×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4