NFL.cz > Týmy NFL

Chicago Bears
2017 – Statistika
2 4 0
4. místo / NFC North

Chicago Bears

Založen v roce: 1919 | Divize: NFC North

Přezdívky: The Monsters of the Midway

Oficiální stránky: www.chicagobears.com

 • 1985
 • Packers, Vikings, Lions
 • John Fox
 • Virginia Halas McCaskey
 • George McCaskey

CHICAGO

Větrné město je domovem pro více než 2,8 milionů lidí, což z Chicaga dělá 3. největší město USA. Chicago se line podél břehů jezera Michigan a je jedním z nejdůležitějších finančních center světa. Z Chicaga pocházel sám velký Walt Disney.

5 VĚCÍ, KTERÉ MUSÍTE VĚDĚT


1) 46 DEFENSE

Revoluční systém obrany, který vymyslel defenzivní coordinator Bears Buddy Ryan, byl jedním z defenzivních neúspěšnějších systémů NFL. Bears díky němu vyhráli Super Bowl v roce 1985, když během sezóny prohráli jediný zápas. Název „46 Defence“ získal systém podle čísla dresu Douga Planka, safetyho Bears.

2) MONSTERS OF THE MIDWAY

Přezdívku „Monsters of the Midway“ získali Bears během svého tažení do Super Bowlu v roce 1985, svojí úžasnou hrou a především dokonalou obranou se stali postrachem všech soupeřů.

3) WALTER „SWEETNESS“ PAYTON

Bears se mohou chlubit jedním z nejlepších running backů všech dob. Walter „Sweetness“ Peyton, fenomenální running back, který vytvořil rekord v naběhaných yardech NFL, zemřel v pouhých 45 letech na vzácnou jaterní chorobu. Legendární coach Bears Mike Ditka, řekl o Paytonovi, že to byl nejlepší hráč, kterého kdy viděl.

4) MIKE DITKA

Bývalý tight end Bears a Dallasu Cowboys, se po ukončení hráčské kariéry stal hlavním coachem Bears. V roce 1985 dovedl Chicago k zisku Super Bowlu a jeho hádky s novináři se v NFL staly legendárními.

5) URLACHER + PEPPERS

Julius Peppers jeden z nejlepších defensive endů NFL, kterému se přezdívá „Hřčka přírody“, v roce 2010 podepsal s Bears rekordní kontrakt na $91,5 milionů. Nováček roku 2000, nejlepší defenzivní hráč roku 2005 a vůdce obrany Bears to je Brian Urlacher. Dva hvězdní hráči, na kterých stojí obrana Chicaga, kam dostanou Bears letos?

 • Soldier Field
 • Chicago Park District / City of Chicago
 • 1924
 • 645 000 000 $
 • 1410 S Museum Campus Drive, Chicago, Illinois 60605
 • Grass

Historie Chicago Bears

V roce 1919 byl založen nový tým amerického fotbalu, který dostal název Decatur Staleys podle A.E.Staleye, majitele společnosti Decatur. V roce 1921 koupil George Halas, který tým do té doby řídil, Bears od bývalého majitele za $100. Nový majitel klub přesunul do Chicaga a přejmenoval ho na Chicago Bears.

Bears jsou jedním z nejstarších týmů NFL a mají na svém kontě nejvíce vítězných utkání ze všech týmů v historii NFL. Zároveň mají Bears 26 zástupců v Hall of Fame (Síň Slávy), tomu nemůže konkurovat žádný jiný tým. Během dlouhé existence klubu si tým vypěstoval silnou rivalitu s Green Bay Packers. Tyto dva týmy se za svou existenci utkali ve 178 zápasech, a Bears mají s Green Bay pozitivní bilanci 90-82-5.

V 50. letech měli Bears ve svém znaku černého medvěda, stojícího na fotbalovém míči. V 60. letech byl znak změněn na černobílé „C“, které bylo v roce 1974 barevně upraveno do oranžové a bílé barvy. V této podobě existuje logo dodnes jako oficiální znak Chicaga Bears. Za svou existenci Bears vyhráli devětkrát NFL konferenci (ještě před vytvořením jednotné NFL) a v roce 1986 získali svůj jediný Super Bowl (XX). Ve finále v New Orleans porazili New England Patriots vyskoým rozdílem 46-10, během tohoto Super Bowlu stála 30 vteřinová televizní reklama pouhých $550, pro srovnání v roce 2010 byla cena stejně dlouhé reklamy $2.8 milionů.

Stadion týmu Soldier Field stojí na břehu jezera Michigan a svůj název dostal jako vzpomínku na vojáky padlé v první světové válce a dodnes slouží zároveň jako památník.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip ex ea commodo consequat.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip ex ea commodo consequat.
Útočná sestava (offense)
– FB –
– RB –
– QB –
– WR –
– RT –
– RG –
– C –
– LG –
– LT –
– TE –
– WR –
Obranná sestava (defense)
– CB –
– DE –
– DT –
– DT –
– DE –
– CB –
– LB –
– LB –
– LB –
– SS –
– FS –
Speciální hráči (special teams)
– K –
– P –
– KR –
– PR –
– H –
– LS –

Představujeme:

Chris Johnson

Chris Johnson

Tým: Titans (#28)
Pozice: Running Back
Draft v roce: 2007


NFL kariéra v kostce Christopher Duan Johnson byl v roce 2008 během NFL draftu vybrán v 1. kole, jako 24. hráč celkově, týmem Tennessee Titans. … Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: QB Sneak

Hra, při které se quarterback ihned po snapu od centra snaží dostat vpřed spolu s celou ofenzivní lajnou, aniž by rozehrál míč na jiného hráče, velmi často… QB Sneak

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za říjen 2017:

RAMones | off-line 135 bodů
Bajkonur77 | off-line 130 bodů
Dlabek | off-line 130 bodů
Jarass | off-line 130 bodů
Doktor | off-line 3068×
Luc123 | off-line 3057×
DebiQue | off-line 2941×
Aleš | off-line 2831×