NFL.cz > Týmy NFL

Cleveland Browns
2020 – Statistika
0 0 0
2. místo / AFC North

Cleveland Browns

Založen v roce: 1946 | Divize: AFC North

Přezdívky: Brownies

Oficiální stránky: www.clevelandbrowns.com

 • -
 • Steelers, Bengals, Ravens
 • Hue Jackson
 • Jimmy Haslam
 • Jimmy Haslam

CLEVELAND

Největší město státu Ohio je světovým centrem Rock 'n Rollu. Téměř půl milionu obyvatel, dělá z města 33. největší v USA. Kromě Browns tady mají domov další dva profesionální týmy ,Cleveland Cavaliers (NBA) a basebalový tým Cleveland Indians (MLB).

5 VĚCÍ, KTERÉ MUSÍTE VĚDĚT

1) 37 TEŘIN OD SUPER BOWLU

V roce 1987 dělilo Browns 5 minut od Super Bowlu v zápase proti Denveru Broncos. V tu chvíli ale quarterback John Elway dovedl 98 yardovým drivem Broncos do touchdownu a 37 vteřin před koncem zápasu vyrovnal skóre. Tím dovedl zápas do prodloužení, kde nakonec Broncos zvítězili a postoupili do finále.

2) BERNIE KOSAR

Na konci 80. let a začátkem let 90. vedl Cleveland Browns jeden z nejlepších quarterbacků historie NFL. Bernie Kosar dovedl Browns dvakrát (v letech 1986 a 1987) k branám Super Bowlu, pokaždé se však s postupu radoval tým Denver Broncos vedený legendárním quarterbackem Johnem Elwayem.

3) THE DAWG POUND

Browns mají jedny z nejbouřlivějších fanoušků NFL. Nejhlučnější a nejradikálnější jádro na stadionu si říká „The Dawg Pound“. Členové této sekce chodí na stadion v psých maskách jejich logo, hnědo-oranžový pes, byl jednu dobu i oficiálním logem Cleveland Browns.

4) JIM BROWN

Cleveland Browns mají velmi bohatou historii, během své existence hrálo za tento klub mnoho výjimečných hráčů. Šestnáct z bývalých hráčů a trenérů Browns je dnes členy Síně slávy NFL. Asi největším jménem Browns byl legendární running back Jim Brown.

5) ŽÁDNÝ SUPER BOWL – ŽÁDNÉ LOGO

Cleveland Browns jsou jediným týmem NFL, na jehož stadionu se nikdy nehrál Super Bowl a Browns nikdy ve své historii Super Bowl nevyhráli. Jejich další unikát, je absence jakéhokoliv loga na týmových přilbách. Jediným oficiálním znakem týmů, je jejich klasická oranžová přilba.

 • FirstEnergy Stadium
 • City of Cleveland
 • 1999
 • 283 000 000 $
 • 100 Alfred Lerner Way, Cleveland, Ohio 44114
 • Kentucky Bluegrass

Historie Cleveland Browns

Cleveland Browns jsou jediným týmem NFL, na jehož stadionu se nikdy v historii nehrál Super Bowl. To není jediné prvenství, které Browns drží. Jsou zároveň jediným klubem, který nemá na svých přilbách vůbec žádné logo.

Jejich jediným poznávacím znamením jsou jejich oranžové přilby. V minulosti sice měli několik svých značek jako byl „Brownie Elf“, což byl jejich maskot, dokonce měli i své logo, hnědé písmeno „B“ v bílém fotbalovém míči. Nějakou dobu Browns používali hnědo-oranžového psa, logo svého tvrdého fanouškovského jádra, zvaného Dawg Pound. Přesto je klub nejvíce proslaven svými oranžovými přilbami.

Klub byl založen v roce 1946 a majitel Arthur B. „Mickey“ McBride chtěl tým pojmenovat Cleveland Panthers. O názvu klubu ale jednoznačně rozhodlo jmenování prvního trenéra jménem Paul Brown, který se zároveň stal viceprezidentem a generálním manažerem klubu. Byl to on, kdo stál za vybudováním tohoto klubu. Za jeho vedení klub osmkrát vyhrál AAFC a NFL (ještě před vytvořením celonárodní NFL) a Paul Brown byl tak oblíben, že klub dostal jméno právě podle tohoto legendárního vůdce týmu.

Přesto, že v poslední době se Browns příliš nedaří, jejich fanoušci, kteří patří k jedním z nejtvrdších a nejvěrnějších v NFL svůj klub doslova zbožňují a nedají na své hráče dopustit.

Útočná sestava (offense)
– FB –
– RB –
– QB –
– WR –
– RT –
– RG –
– C –
– LG –
– LT –
– TE –
– WR –
Obranná sestava (defense)
– CB –
– DE –
– DT –
– DT –
– DE –
– CB –
– LB –
– LB –
– LB –
– SS –
– FS –
Speciální hráči (special teams)
– K –
– P –
– KR –
– PR –
– H –
– LS –