NFL.cz > Týmy NFL

Houston Texans
2020 – Statistika
0 0 0
4. místo / AFC South

Houston Texans

Založen v roce: 2002 | Divize: AFC South

Přezdívky:

Oficiální stránky: www.houstontexans.com

  • Colts, Titans, Jaguars
  • Bill O'Brien
  • Bob McNair (95%), Harris County (5%)
  • Bob McNair

HOUSTON

Houston, byl založen v roce 1837 a s dvěma miliony obyvatel je čtvrtým největším městem USA. Sídlí zde jedna z nejznámějších organizací světa NASA, 11.000 restaurací, 40 univerzit a středních škol. S Dallasem patří k nejvýznamnějším městům státu Texas, mimo jiné je rodištěm Patricka Swayzeho a zpěvačky Beyonce. 

5 VĚCÍ, KTERÉ MUSÍTE VĚDĚT


1) NEJMLADŠÍ V NFL

Houston Texans jsou nejmladším týmem NFL, vznikli teprve v roce 2002. Původně se uvažovalo o názvech Stallions, Apollos nebo Torros. Nakonec ale zvítězil název Texans, který k týmu váže nejen město Houston, ale celý stát.

2) HOUSTON OILERS

Texans nejsou prvním týmem, který hrál v Houstonu. Před jejich vznikem ve městě hráli místní Oilers, a někteří z jejich hráčů se stali legendami NFL, například quarterback Warren Moon nebo runnig back Earl Campbell. Oilers odešli do Tennessee a přejmenovali se na Titans, právě jejich odchod z města otevřel cestu do NFL pro nováčka Texans.

3) JUMPING JOHNSON

Největší hvězdou Texans je wide receiver Andre Johnson. Jeho rychlost, síla a neuvěřitelný výskok nemají v NFL obdoby. V nedávné anketě ho sami hráči vyhlásili nejlepším receiverem NFL. Johnson drží rekord mezi receivery v získaných yardech na zápas, jeho úžasných 80.7 yardů na zápas asi jen tak někdo nepřekoná.

4) TEXANS vs STARS

Stát Texas je domovem dvou fotbalových klubů. Houston Texans a legendárních Dallas Cowboys. Oba týmy od vzniku Texans soupeří o nadvládu nad „Lone Star state“, jak se Texasu přezdívá. První zápas v historii hráli Texans právě proti svému velkému soupeři a jejich vstup do NFL byl velkolepý, Cowboys v zápase porazili 19 – 10.

5) GEORGE BUSH

Jen málo týmů má tak V.I.P. fanoušky jako Houston Texans. V jejich lóži je častým vzácným hostem, přítel majitele klubu Boba McNaira 41. prezident USA George Bush. Bývalý prezident, který žije v luxusní části Houstonu je v celém Texasu nesmírně populární a jeho častá přítomnost na zápase zvedá návštěvníky ze sedaček více než výhra domácího týmu.

  • NRG Stadium
  • Harris County, Texas
  • 2002
  • 352 000 000 $
  • One Reliant Park Houston, Texas 77054
  • Grass

Historie Houston Texans

Nejmladší tým NFL Houston Texans, založen v roce 2002 mohl vzniknout díky odchodu týmu Houston Oilers z města. Oilers přesídlili do Tennessee a dnes se nazývají Titans. Současný majitel Bob Mcnair, který vlastní 95% Texans a jeho kolega Chuck Watson chtěli původně v Houstonu vybudovat nový klub NHL, to se jim ale nezdařilo. Nakonec se jim podařilo domluvit s majiteli tehdejších Oilers, kterým zaplatili desítky milionů dolarů, aby tým přesídlili do jiného města. Oilers odešli do Tennessee v roce 1997, v tu chvíli ještě nebylo ani zdaleka vyhráno, dalších 5 let trvalo, něž byla udělena licence a povolení pro Houston, aby zde vznikl nový klub NFL. Když se stal novým 31. týmem NFL Cleveland Browns dalo se očekávat, že bude vedení chtít doplnit seznam klubů na sudé číslo. Tak se Texans stali 32. a dosud posledním klubem NFL.

Svůj první zápas odehráli Texans 8. září 2002 proti Dallasu Cowboys. Texans šokovali skvělý tým Cowboys, když je porazili 19-10 a stali se tak teprve druhým týmem historie NFL, kterému se podařilo vyhrát svůj první zápas (první byla Minnesota Vikings v roce 1961).Houston nejvíce šokoval svět NFL, když měli první volbu draftu 2005 a všichni očekávali, že jejich volbou bude Reggie Bush nebo Vince Young. Texans ale vzali defensive enda Maria Williamsa, což byla podle mnohých jedna z největších chyb v historii NFL. Přesto, že Mario Williams neměl první sezónu úplně perfektní, stal se velkou oporou týmu. Svoji reputaci si Texans vylepšili, ve stejném draftu, když v druhém kole vzali DeMeco Ryanse, který se ve své první sezóně stal nejlepším defenzivním hráčem roku.

V roce 2000, kdy byla oficiálně udělena licence NFL týmu Texans, bylo představeno týmové logo. Barvy loga jsou „ocelově modrá“,“bojová rudá“ a „bílá barva svobody“. Logo představuje abstraktní zobrazení býka, který připomíná mapu Texasu a zahrnuje jednu hvězdu o pěti cípech, reprezentujících čest, odvahu, sílu, tradici a nezávislost. Ač je v NFL tradicí, že domácí tým většinou obléká tmavé dresy, Texans doma nosí bílé dresy. Tento zvyk vznikl především díky tropickému počasí v Houstonu. Texans, jsou neodmyslitelně spojeni se svým býkem, kterého mají v logu, i jejich maskot se jmenuje Toro (španělsky býk),i když původně se pro jméno týmu uvažovalo o jménech Apollos,Stallions nebo Torros, nakonec ale zvítězilo Texans.

Útočná sestava (offense)
– FB –
– RB –
– QB –
– WR –
– RT –
– RG –
– C –
– LG –
– LT –
– TE –
– WR –
Obranná sestava (defense)
– CB –
– DE –
– DT –
– DT –
– DE –
– CB –
– LB –
– LB –
– LB –
– SS –
– FS –
Speciální hráči (special teams)
– K –
– P –
– KR –
– PR –
– H –
– LS –

Představujeme:

Joe Namath

Joe Namath

Tým: (#)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 1965


I přes těžké zranění kolene, které se Namathovi přihodilo na univerzitě v Alabamě, byl draftován do obou asociací, které tehdy existovaly. National Football League… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Down the Field

Označení pro situaci během, které se útočící hráč nachází v hloubi soupeřova pole. Down the Field

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za červenec 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5017×
formic | off-line 4973×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4489×