NFL.cz > Týmy NFL

Indianapolis Colts
2017 – Statistika
4 12 0
4. místo / AFC South

Indianapolis Colts

Založen v roce: 1952 | Divize: AFC South

Přezdívky: Indy

Oficiální stránky: www.colts.com

 • 1970, 2006
 • Patriots, Texans, Titans, Jaguars
 • Chuck Pagano
 • Jim Irsay
 • Jim Irsay

INDIANAPOLIS

Indianapolis je od roku 1820 hlavním městem státu Indiana a 14. největším městem USA. Jedno z hlavních měst automobilového průmyslu není jen domovem Colts ale také slavného závodu Indianapolis 500 race, který je každoroční obrovskou událostí.

5 VĚCÍ, KTERÉ MUSÍTE VĚDĚT


1) PEYTON MANNING ÉRA

Od roku 1998 vede útok Indianapolis jeden z nejlepších quarterbacků NFL Peyton Manning. Během této doby Manning s Colts vyhrál Super Bowl, získal čtaři MVP ocenění, pro nejužitečnějšího hráče sezóny a vytvořil několik rekordů. Celý tým pod jeho vedením vyhrál minimálně 12 zápasů v 5 po sobě jdoucích sezonách, což je rekord NFL.

2) PRVNÍ CHEERLEADERS

Klub založený v roce 1953 vnesl do NFL jeden nový a příjemný prvek. Colts jsou prvním týmem, kteří měli na svých zápasech cheerleaders. Roztleskávačky se stali příjemným oživením zápasů a dnes jsou samozřejmostí při všech zápasech.

3) SKVĚLÝ ÚTOK

Pokud máte rádi nádherné útočně akce, dlouhé přihrávky, zajímavé hry a skvělé atletické výkony, pak budete Colts milovat. Útok vedený Peytonem Manningem, který rozdává přihrávky na wide receivera Reggieho Wayne nebo tght enda Dallase Clarka, patří k nejlepším v lize.

4) KROK PŘED SUPER BOWLEM

V roce 2010 se Colts po skvělé sezóně s bilancí 14 – 2 dostali do Super Bowlu. Už to vypadalo, že Colts jsou nezastavitelní, jejich velký den ale skončil velkým zklamáním. Ve finále prohráli s New Orleans Saints 31 – 17 a jejich cesta se tak zastavila krok před titulem.

5) PRVNÍ DOME CHAMPION

Colts drží jedno neobvyklé prvenství. V roce 2007 ve finále porazili Chicago Bears 29 – 17 na otevřeném stadionu a získali Super Bowl. Colts byli vůbec prvním týme NFL, jehož domácí stadion je zastřešený (tzv. dome), kterému se kdy povedlo vyhrát finále pod širým nebem.

 • Lucas Oil Stadium
 • Indiana Stadium and Convention Building Authority
 • 2008
 • 720 000 000 $
 • 500 South Capitol Avenue Indianapolis, Indiana 46225
 • Field Turf

Historie Indianapolis Colts

Klub byl původně založen v roce 1953 jako Baltimore Colts, i když jeho kořeny sahají až do roku 1913 k týmu Dayton Triangles. Colts se stali vůbec první týmem NFL, který měl své cheerleaders (roztleskávačky), které se později staly naprosto nezbytnou součástí NFL. V roce 1970 se Colts podařilo získat první Super Bowl, když ve finále porazili Oakland Raiders. Předtím ještě třikrát vyhráli NFL finále, to ale bylo ještě před spojením konferencí AFL a NFL.

V roce 1984 tým přesídlil do města Indianapolis v Indianě. Od roku 1998 Colts drží rekord NFL, když se jim jako jedinému týmu podařilo vyhrát, alespoň 12 zápasů v 5 po sobě jdoucích sezonách. Tuto fantastickou sérii a vůbec nejlepší éru klubu, která se říká: „The Peyton Manning Era“ má na svědomí jeden výjimečný hráč. V roce 1998 měli Colts první volby draftu a zcela podle očekávání si vybrali quarterbacka z University of Tennessee jménem Peyton Manninig, syn quarterbacka Archie Manninga, který hrál NFL za New Orleans Saints. Tento hráč naprosto změnil celý tým a pohled na něj. Když v roce 2002 přišel do Colts trenér Tony Dungy a klubu se podařilo získat několik skvělých nových hráčů, jako je Reggie Wayne, Dwight Freeney nebo safety Bob Sanders stal se z týmu Colts jeden z nejlepších týmu NFL.

Peyton je považován téměř za neubránitelného quarterbacka, který všechny ohromuje svým dokonalým čtením hry a fantastickou hrou. Pod jeho vedením Colts často hrají tzv. no-huddle offense, což znamená že se hráči nechodí radit do huddlu, jak je před každým útokem běžné. Bránit útok Colts je tak velmi obtížné a hra je mnohem rychlejší, takže obrana má mnohem méně času na své zformování. V rove 2006 se Colts podařilo ve finále porazit Chicago Bears 29-17 a získali tak svůj druhý Super Bowl (XLI). Peyton Manning se stal Super Bowl MVP (nejužitečnější hráč finále), když zkompletoval 25 z 38 passů a naházel 247 yardů.

Tým s modrou koňskou podkovou ve znaku je velkým jménem ve světě NFL a svou sílu potvrzuje každý rok.

Útočná sestava (offense)
– FB –
– RB –
– QB –
– WR –
– RT –
– RG –
– C –
– LG –
– LT –
– TE –
– WR –
Obranná sestava (defense)
– CB –
– DE –
– NT –
– DE –
– CB –
– LB –
– LB –
– LB –
– LB –
– SS –
– FS –
Speciální hráči (special teams)
– K –
– P –
– KR –
– PR –
– H –
– LS –

Představujeme:

Randy Moss

Randy Moss

Tým: 49ers (#84)
Pozice: Wide Receiver
Draft v roce: 1999


Budoucí člen fotbalové síně slávy Randy Moss, započal svou profesionální fotbalovou kariéru v barvách Minnesoty Vikings, kteří si ho vybrali do svého týmu v 1.… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Draw Play

Útočná běhová taktika. Smyslem Draw play je přesvědčit bránící tým, že se útok chystá hrát passing game, ale ve skutečnosti zahraje running game, tím se… Draw Play

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za červen 2018:

+++ | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
000 Marty | off-line 0 bodů
DebiQue | off-line 3365×
Aleš | off-line 3265×
Luc123 | off-line 3179×
Doktor | off-line 3163×