NFL.cz > Týmy NFL

Indianapolis Colts
2020 – Statistika
0 0 0
2. místo / AFC South

Indianapolis Colts

Založen v roce: 1952 | Divize: AFC South

Přezdívky: Indy

Oficiální stránky: www.colts.com

 • 1970, 2006
 • Patriots, Texans, Titans, Jaguars
 • Chuck Pagano
 • Jim Irsay
 • Jim Irsay

INDIANAPOLIS

Indianapolis je od roku 1820 hlavním městem státu Indiana a 14. největším městem USA. Jedno z hlavních měst automobilového průmyslu není jen domovem Colts ale také slavného závodu Indianapolis 500 race, který je každoroční obrovskou událostí.

5 VĚCÍ, KTERÉ MUSÍTE VĚDĚT


1) PEYTON MANNING ÉRA

Od roku 1998 vede útok Indianapolis jeden z nejlepších quarterbacků NFL Peyton Manning. Během této doby Manning s Colts vyhrál Super Bowl, získal čtaři MVP ocenění, pro nejužitečnějšího hráče sezóny a vytvořil několik rekordů. Celý tým pod jeho vedením vyhrál minimálně 12 zápasů v 5 po sobě jdoucích sezonách, což je rekord NFL.

2) PRVNÍ CHEERLEADERS

Klub založený v roce 1953 vnesl do NFL jeden nový a příjemný prvek. Colts jsou prvním týmem, kteří měli na svých zápasech cheerleaders. Roztleskávačky se stali příjemným oživením zápasů a dnes jsou samozřejmostí při všech zápasech.

3) SKVĚLÝ ÚTOK

Pokud máte rádi nádherné útočně akce, dlouhé přihrávky, zajímavé hry a skvělé atletické výkony, pak budete Colts milovat. Útok vedený Peytonem Manningem, který rozdává přihrávky na wide receivera Reggieho Wayne nebo tght enda Dallase Clarka, patří k nejlepším v lize.

4) KROK PŘED SUPER BOWLEM

V roce 2010 se Colts po skvělé sezóně s bilancí 14 – 2 dostali do Super Bowlu. Už to vypadalo, že Colts jsou nezastavitelní, jejich velký den ale skončil velkým zklamáním. Ve finále prohráli s New Orleans Saints 31 – 17 a jejich cesta se tak zastavila krok před titulem.

5) PRVNÍ DOME CHAMPION

Colts drží jedno neobvyklé prvenství. V roce 2007 ve finále porazili Chicago Bears 29 – 17 na otevřeném stadionu a získali Super Bowl. Colts byli vůbec prvním týme NFL, jehož domácí stadion je zastřešený (tzv. dome), kterému se kdy povedlo vyhrát finále pod širým nebem.

 • Lucas Oil Stadium
 • Indiana Stadium and Convention Building Authority
 • 2008
 • 720 000 000 $
 • 500 South Capitol Avenue Indianapolis, Indiana 46225
 • Field Turf

Historie Indianapolis Colts

Klub byl původně založen v roce 1953 jako Baltimore Colts, i když jeho kořeny sahají až do roku 1913 k týmu Dayton Triangles. Colts se stali vůbec první týmem NFL, který měl své cheerleaders (roztleskávačky), které se později staly naprosto nezbytnou součástí NFL. V roce 1970 se Colts podařilo získat první Super Bowl, když ve finále porazili Oakland Raiders. Předtím ještě třikrát vyhráli NFL finále, to ale bylo ještě před spojením konferencí AFL a NFL.

V roce 1984 tým přesídlil do města Indianapolis v Indianě. Od roku 1998 Colts drží rekord NFL, když se jim jako jedinému týmu podařilo vyhrát, alespoň 12 zápasů v 5 po sobě jdoucích sezonách. Tuto fantastickou sérii a vůbec nejlepší éru klubu, která se říká: „The Peyton Manning Era“ má na svědomí jeden výjimečný hráč. V roce 1998 měli Colts první volby draftu a zcela podle očekávání si vybrali quarterbacka z University of Tennessee jménem Peyton Manninig, syn quarterbacka Archie Manninga, který hrál NFL za New Orleans Saints. Tento hráč naprosto změnil celý tým a pohled na něj. Když v roce 2002 přišel do Colts trenér Tony Dungy a klubu se podařilo získat několik skvělých nových hráčů, jako je Reggie Wayne, Dwight Freeney nebo safety Bob Sanders stal se z týmu Colts jeden z nejlepších týmu NFL.

Peyton je považován téměř za neubránitelného quarterbacka, který všechny ohromuje svým dokonalým čtením hry a fantastickou hrou. Pod jeho vedením Colts často hrají tzv. no-huddle offense, což znamená že se hráči nechodí radit do huddlu, jak je před každým útokem běžné. Bránit útok Colts je tak velmi obtížné a hra je mnohem rychlejší, takže obrana má mnohem méně času na své zformování. V rove 2006 se Colts podařilo ve finále porazit Chicago Bears 29-17 a získali tak svůj druhý Super Bowl (XLI). Peyton Manning se stal Super Bowl MVP (nejužitečnější hráč finále), když zkompletoval 25 z 38 passů a naházel 247 yardů.

Tým s modrou koňskou podkovou ve znaku je velkým jménem ve světě NFL a svou sílu potvrzuje každý rok.

Pro vybrané zaměření nejsou k dispozici žádní hráči.

Útočná sestava (offense)
– FB –
– RB –
– QB –
– WR –
– RT –
– RG –
– C –
– LG –
– LT –
– TE –
– WR –
Obranná sestava (defense)
– CB –
– DE –
– NT –
– DE –
– CB –
– LB –
– LB –
– LB –
– LB –
– SS –
– FS –
Speciální hráči (special teams)
– K –
– P –
– KR –
– PR –
– H –
– LS –

Představujeme:

Tom Brady

Tom Brady

Tým: Patriots (#12)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 1999


Brady byl během 2000 NFL draftu vybrán v 6. kole, jako 199. hráč celkově týmem, New England Patriots. Ve své dosud mimořádně úspěšné profesionální fotbalové… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Touchback

Nazývá se tak situace při puntu, kdy punter kopne míč a ž do end zone soupeře. Touchback

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za červenec 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5017×
formic | off-line 4973×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4489×