NFL.cz > Týmy NFL

Los Angeles Rams
2020 – Statistika
0 0 0
2. místo / NFC West

Los Angeles Rams

Založen v roce: 1936 | Divize: NFC West

Přezdívky: The Mob Squad

Oficiální stránky: www.therams.com

 • 1999
 • 49ers, Cardinals, Seahawks
 • Sean McVay
 • Stan Kroenke
 • Stan Kroenke

ST. LOUIS

Město bylo založeno francouzskými kolonizátory v roce 1763 a své jméno dostalo podle francouzského krále Ludvíka IX. Přesto, že s 320 000 obyvateli nepatří k největším městům, sídlí zde několik významných společností, například Energizer, mobilní operátor AT&T nebo Mastercard. Své zlaté časy St.Louis prožívalo během dobývání a osídlování západního pobřeží, kdy dostalo svou přezdívku „Brána na západ“. Známý oblouk „The Gateaway Arch“, který se tyčí nad městem, proslavil St.Louis po celém světě.

5 VĚCÍ, KTERÉ MUSÍTE VĚDĚT


1) ROHY – PRVNÍ LOGO

Rams byli prvním týmem, který již v roce 1948 měl na svých přilbách logo. Klasické rohy Rams na kožených přilbách se stali symbolem a průkopníkem znaků na přilbách týmů NFL. Před Rams se o to samé pokoušeli i Eagles v roce 1933, ale jejich snaha se příliš neujala.

2) STEVEN JACKSON

Velkou hvězdu univerzitního fotbalu měli všichni trenéři vzít do svého týmu kvůli jeho problémům s kolenem. Nakonec ho v roce 2004 jako 24 celkově draftovali Rams a rozhodně toho nemohou litovat. Steven Jackson se stal největší hvězdou týmu, v roce 2010 překonal klubový rekord v naběhaných yardech na jeden zápas, který držel legendární running back Rams Erick Dickerson. Running back, který je považován za nejuniverzálnějšího v lize ve stejném roce završil svých 10.000 yardů.

3) BUDOUCNOST RAMS

Quarterback Samuel Jacob Bradford, získal Heisman trophy pro nejlepšího hráče univerzitní soutěže NCAA a s 36 touchdowny za sezónu drží rekord této soutěže. V roce 2010 z něj Rams udělali jedničku draftu a vsadili na něj svoji budoucnost. Že to nebyla chyba dokázal Bradford hned ve své první sezóně, když získal cenu pro nejlepšího ofenzivního nováčka roku.

4) GREATEST SHOW ON TURF

V roce 1999 porazili ve finále Tennessee Titans 23 -16 a vyhráli Super Bowl. V zápase, který vešel do historie jako „Greatest Show on Turf“, zazářil quarterback Rams Kurt Warner. V Zápase zkompletoval 24 ze 45 přihrávek, naházel 414 yardů, skóroval 2 touchdowny a stal se „MVP“, nejužitečnějším hráčem finále a zároveň celé sezóny. To se podařilo jen 6 hráčům v historii NFL.

5) STRAŠNÁ ČTYŘKA

Rams se ve své historii stali pověstnými svou defenzivní lajnou 60. let. Deacon Jones, Rosey Grier, Merlin Olsen a Lamar Lundy vytvořili opravdu obávanou partu, ze které šel strach. Díky jejich tvrdosti a síle se jim začalo přezdívka „The Fearsome Foursome“, tedy „Strašná čtyřka“.

 • Los Angeles Memorial Coliseum
 • State of Califronia
 • 1923
 • 1 050 000 $
 • 3911 South Figueroa Street, Los Angeles, California
 • Grass

Historie St. Louis Rams

Rams, klub amerického fotbalu, byl původně založen v roce 1936 v Clevelandu, Ohio. Název Rams (berani) dostal klub podle Fordham University, jako výraz úcty k tvrdé práci hráčů, kteří přicházeli do týmu právě z této univerzity, platící za jednu z nejtěžších ze všech.

Těžká léta potkali Rams během druhé světové války, v roce 1943 byl klub dokonce nucen přerušit svoji existenci kvůli odvodům hráčů do armády. Rams dostáli základní vlastnosti všech beranů, když raději tvrdohlavě přerušili svoji činnost a odmítli spojení s týmem Cleveland Browns. V roce 1946 se klub přesunul z Clevelandu do Los Angeles, tím vznikl tým Los Angeles Rams.

V roce 1948 hráč týmu Rams, halfback Fred Gehrke, který si mimo sezónu přivydělával jako umělec, nakreslil na kožené přilby svých spoluhráčů beraní rohy. Tím se Rams stali vůbec prvním týmem, který začal nosit logo na svých přilbách. Klub se v roce 1995 opět přesunul z Los Angeles do státu Missouri ,tak vznikli dnešní St. Louis Rams. V roce 1999 dosáhli Rams svého největšího, když vyhráli svůj jediný Super Bowl (XXXIV). Ve finále porazili Tennessee Titans rozdílem 23-16 a quarterback St.Louis Kurt Warner získal cenu MVP, pro nejužitečnějšího hráče finále, po fantastickém výkonu, když zkompletoval 2 touchdowny a naházel celkem 414 yardů.

Útočná sestava (offense)
– FB –
– RB –
– QB –
– WR –
– RT –
– RG –
– C –
– LG –
– LT –
– TE –
– WR –
Obranná sestava (defense)
– CB –
– DE –
– DT –
– DT –
– DE –
– CB –
– LB –
– LB –
– LB –
– SS –
– FS –
Speciální hráči (special teams)
– K –
– P –
– KR –
– PR –
– H –
– LS –