NFL.cz > Týmy NFL

Miami Dolphins
2019 – Statistika
5 11 0
4. místo / AFC East

Miami Dolphins

Založen v roce: 1966 | Divize: AFC East

Přezdívky:

Oficiální stránky: www.miamidolphins.com

 • 1972 (VII), 1973 (VIII)
 • Bills, Jets, Patriots
 • Adam Gase
 • Stephen M. Ross (95%), H. Wayne Huizenga (5%)
 • Stephen M. Ross

MIAMI

Časopis Forbes označil Miami jako nejčistší a nejbohatší město USA. Jeden z nejvýznamnějších světových přístavů dal městu přezdívku „Cruise Capital of the World“, 5, 5 milionů obyvatel žijících v Miami z tohoto místa činí sedmou největší oblast USA. V Miami se natáčelo několik filmů a televizních seriálů, například Miami Vice nebo CSI Miami.

5 VĚCÍ, KTERÉ MUSÍTE VĚDĚT


1) SUNSHINE STATE

Miami, jedno z nejkrásnějších měst USA leží na Floridě, které se velmi přiléhavě přezdívá „Sunshine State“. Dolphins hrají své domácí zápasy v nejvyšších teplotách ze všech týmů NFL. Specifické klima je často největší nepřítel jejich soupeřů, když do Miami dorazí například Green Bay Packers nastupují do letadla v mínus 20°C a v Miami na ně čeká až 40 stupňové vedro.

2) DAN MARINO

V letech 1983 – 1999 vedl Doplhins jeden z nejlepších quarterbacků všech dob Dan Marino. Legenda NFL drží 31 klubových rekordů za svou kariéru vytvořil 42 rekordů NFL, z nichž 17 do dnes nikdo nepřekonal. Přes svojí fantastickou cestu profesionální kariérou Marino nikdy nezískal Super Bowl.

3) BRANDON MARSHALL

Během sezónní pauzy v roce 2010 přivedli Dolphins do týmu jednu z největších posil posledních let. Bývalý wider receiver Denveru Broncos a superstar NFL Brandon Marshall by měl být velkým oživením útoku a častým terčem quartebacka Dolphins.

4) ACE VENTURA

Tým z Miami je neodmyslitelně spojen s delfínem, odvěkým symbolem týmu. V letech 1966 – 1968 byla přímo na hřišti umístěna nádrž, ve které byl maskot týmu živý delfín jménem Flipper. Nejslavnější maskot v historii NFL, který každý touchodwn domácího týmu oslavoval výskokem, se stal předlohou slavné komedie Ace Ventura, v hlavní roli s Jimem Careym.

5) SLAVNÍ MAJITELÉ

Miami Dolphins je prosperující společností, kterou nevlastní žádná šedá eminence nebo neznámý milionář. Mezi spolumajitele klubu patří jména jako Gloria Estefan, Emilio Estefan, Marc Anthony, Jennifer Lopez nebo slavné sestry a hvězdy tenisového nebe Venus a Serena Williams. Na zápasech týmu také můžete potkat Johnnyho Deppa, věrného fanouška Dolphins.

 • Hard Rock Stadium
 • Stephen M. Ross (95%), H. Wayne Huizenga (5%)
 • 1987
 • 115 000 000 $
 • 2267 NW 199th Street Miami Gardens, Florida 33056
 • Prescription Athletic Turf

Historie Miami Dolphins

Nový klub NFL byl v Miami založen roku 1966, majiteli se stali právník Joseph Robbie a herec Danny Thomas. Nový klub je tehdy stál pouhých 7,5 milionu dolarů. Při výběru názvu pro nový klub se uvažovalo o jménech Mariners, Mustangs, Moons, Sharks nebo Suns. Nakonec zvítězil název Dolphins a delfín se stal neodmyslitelným symbolem nového týmu Miami Dolphins. Delfín s přilbou na hlavě s písmenem M, proskakující obručí se dostal i do loga klubu, i když nejdříve se delfín v logu usmíval, oproti současnému, který má vážnější výraz. V letech 1966-1968 byla na kraji hřiště umístěna nádrž, v níž byl slavný delfín Flipper. Tento maskot týmu byl vycvičen, aby každý touchdown domácího týmu oslavil výskokem. Postava Flippera později inspirovala známý film Ace Ventura s Jimmen Careym v hlavní roli.

Nejslavnějším obdobím klubu byla sedmdesátá léta, respektive rok 1972. V tomto roce Dolphins odehráli „perfect season“, když vyhráli všech 14 zápasů základní části sezóny, pak další dva zápasy v play-off a ve finále porazili Washington Redskins 14-7 a vyhráli svůj první Super Bowl. Stali se tak teprve druhým týmem v historii NFL, kterému se podařilo odehrát „perfect season“, před nimi se to podařilo jen Chicagu Bears v letech 1934 a 1942. Hned v dalším roce 1973 se jim podařilo obhájit vítězství a vyhrát svůj druhý Super Bowl. V roce 1983 trenér Shula přivedl do týmu nového quarterbacka jménem Dan Marino, který se stal legendou týmu a stal se symbol Dolphins. Hned v první sezóně dovedl tým k vítězství v AFC konferenci s 20 touchdowny. Ve své druhé sezóně v NFL byl zvolen MVP (nejužitečnější hráč) celé NFL.

Šest z hráčů Miami, kteří hráli ve slavné éře sedmdesátých let se následně stalo Hall of Famer (člen síně slávy) a trenér Don Shula se stal trenérem s největším počtem vítězství ze všech trenérů historie NFL. V osmdesátých a devadesátých letech se quarterback Dan Marino stal nejlepším quarterbackem té doby a vytvořil několik nových rekordů. Dovedl Miami k 5 vítězstvím ve své divizi, 10x tým dovedl do play-off a do Super Bowlu XIX v roce 1999. Mezi spolumajitele Miami Dolphins patří osobnosti jako Gloria Estefan, Emilio Estefan, Jennifer Lopez, Marc Anthony, Venus Williams a Serena Williams, ale klub nikdy neuveřejnil kolik procent vlastní.

Útočná sestava (offense)
– FB –
– RB –
– QB –
– WR –
– RT –
– RG –
– C –
– LG –
– LT –
– TE –
– WR –
Obranná sestava (defense)
– CB –
– DE –
– DT –
– DT –
– DE –
– CB –
– LB –
– LB –
– LB –
– SS –
– FS –
Speciální hráči (special teams)
– K –
– P –
– KR –
– PR –
– H –
– LS –

Představujeme:

Michael Vick

Michael Vick

Tým: Eagles (#7)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2001


Michael Dwayne Vick byl v roce 2001 během NFL Draftu vybrán v 1. kole, jako 1. hráč celkově, týmem Atlanta Falcons (stal se tak prvním Africko-Americkým… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Depth Chart

Základní sestava každého týmu, která se děli na útočnou sestavu (Offense), Depth Chart

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za červen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5011×
formic | off-line 4972×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4486×