NFL.cz > Týmy NFL

New Orleans Saints
2020 – Statistika
0 0 0
2. místo / NFC South

New Orleans Saints

Založen v roce: 1967 | Divize: NFC South

Přezdívky: Black and Gold, The Who Dats

Oficiální stránky: www.neworleanssaints.com

 • 2009
 • Buccaneers, Falcons, Panthers
 • Sean Payton
 • Tom Benson
 • Tom Benson

NEW ORLEANS

Město jako žádné jiné, vyhlášené svým skvělým jídlem muzikou. New Orleans je jedním z nejkrásnějších měst USA. Po ničivém hurikánu Katrina, který zpustošil celém město se Super Dome stal srdcem a duší New Orleans.

5 VĚCÍ, KTERÉ MUSÍTE VĚDĚT


1) SUPER BOWL 2010

New Orleans Saints se v roce 2010 probojovali až do Super Bowlu. Ve skvělém finále porazili Indianapolis Colts, které vedl do té doby bezchybný Peyton Manning, 31-17 a stali se šampiony. Saints tak získali svůj úplně první Super Bowl v historii klubu.

2) HURIKÁN KATRINA

V roce 2005 zažili Saints a celé New Orleans největší pohromu v historii NFL a USA. Přes New Orleans se rychlostí 280 km/h přehnal ničivý hurikán Katrina, 80% obyvatel bylo evakuováno, přesto si hurikán vyžádal 1 836 obětí. Během ničivé bouře dosahovala voda ve městě do výšky 7,6 metrů a hurikán způsobil škody za 81,2 miliard dollarů. Přesto se celé město a Saints z pohromy zvedlo a za 5 let tým vyhrál Super Bowl.

3) DREW BREES

Nejlepší ofenzivní hráč NFL roku 2008, Drew Brees je skvělý quarterback, úžasný hráč a především výjimečný vůdce, za kterým stojí celý tým. V roce 2010 dovedl Saints do vítězného Super Bowlu, stal se MVP( nejužitečnějším hráčem) finále a byl fanoušky zvolen na obal nejprodávanější videohry Madden 2011. Víc už se toho za jeden rok asi dokázat nedá.

4) NEJLEPŠÍ OFFENSIVE LINE

Ten nejlepší quarterback, nedokáže vůbec nic bez offensive line, která ho chrání a dává mu čas rozehrát. Offensive line Saints je nejlepší v NFL a stojí za fantastickým útokem týmu z New Orleans. Offensive line Saints ve složení Jon Stinchcomb, Jonathan Goodwin, Jahri Evans, Carl Nicks a Jermon Bushrod získala v roce 2009 jako první úplně novou cenu Madden Most Valuable Protectors Award pro nejlepší offensive line sezóny.

5) THE BIG EASY – MĚSTO JAZZU

Hlavní město státu Louisiana s 1 300 000 obyvatel, dostalo svůj názvem podle Philipa Orleánského, vévody z Orleans. Díky tomu je město plné nádherné francouzské architektury a honosných kostelů. The Big Easy, jak se městu přezdívá, je považováno za nejkrásnější město USA. New Orleans dalo světu Jazz, který je slyšet v ulicích každý den a každý večer.

 • Mercedes-Benz Superdome
 • Louisiana Stadium/Expo District, Glenn Menard (Manager)
 • 1975
 • 327 000 000 $
 • 1500 Sugar Bowl Drive, New Orleans, Louisiana 70112
 • UBU-Intensity Series-S5-M Synthetic Turf

Historie New Orleans Saints

Tým New Orleans Saints byl založen 1.listopadu 1966, tedy v Den Všech Svatých (All Saints’s day). Za jeho vznikem stála dohoda mezi congressmanem Halem Boggsem, senátorem Russellem Longem a komisařem NFL, kterým v té době byl Pete Rozelle.

Hlavním akcionářem klubu se stal bohatý ropný magnát z Houstonu John W. Mecom Jr., odtud pochází týmové barvy černá a zlatá, které symbolizují vazbu na ropu, neboli „černé zlato“. Další ze spolumajitelů klubu, jazzman Al Hirt složil známou píseň, „When the Saints Go Marching In“, která se stala týmovou písní. I Když dnes je jako oficiální píseň Saints více používána „The Saints are Coming“ do U2 a Green Day. Logo Saints je fleur-de-lis, symbol města New Orleans a francouzské dynastie královského rodu Bourbonů, která je zobrazována černá na zlatém podkladě.

Tragickým rokem pro Saints a celé město byl rok 2005, respektive 2006, kdy Saints prohráli v semifinále s Chicago Bears 39-14 a město New Orleans naprosto zdevastoval hurikán Katrina. Tato pohroma, která stála život spoustu lidí navíc zničila stadión Saints, který musel být zcela zrekonstruován. Naopak nejšťastnějším rokem v historii Saints byla sezóna 2009, kdy Saints ve finále porazili Indianapolis Colts 31-17 a tímto zápasem, který vešel do dějin jako souboj dvou fantastických quarterbacků Drew Brees (Saints) a Peyton Maninng (Colts), New Orleans Saints získali svů první Super Bowl (XLIV).

Útočná sestava (offense)
– FB –
– RB –
– QB –
– WR –
– RT –
– RG –
– C –
– LG –
– LT –
– TE –
– WR –
Obranná sestava (defense)
– CB –
– DE –
– DT –
– DT –
– DE –
– CB –
– LB –
– LB –
– LB –
– SS –
– FS –
Speciální hráči (special teams)
– K –
– P –
– KR –
– PR –
– H –
– LS –

Ve vybraném období se tým neúčastní žádného zápasu.


Představujeme:

Brian Urlacher

Brian Urlacher

Tým: Bears (#54)
Pozice: Linebacker
Draft v roce: 1999


Brian Ulracher byl během NFL Draftu v roce 2000 vybrán v 1. kole, jako 9. hráč celkově, týmem Chicago Bears. Ulracher měl úžasný vstup do světa profesionálního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Eligible

Zkrácené označení pro hráče, který může podle pravidel zachytit přihrávku. Žádný jiný hráč nesmí zachytit letící přihrávku od quarterbacka. Eligible

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za srpen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5020×
formic | off-line 4979×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4506×