NFL.cz > Týmy NFL

New York Giants
2019 – Statistika
0 2 0
4. místo / NFC East

New York Giants

Založen v roce: 1925 | Divize: NFC East

Přezdívky: G-Men

Oficiální stránky: www.giants.com

 • 1986, 1990, 2007, 2011
 • Cowboys, Eagles, Redskins
 • Ben McAdoo
 • John Mara (50%), Steve Tisch (50%)
 • Steve Tisch

NEW YORK

New York, neboli New Amsterdam původně patřil Nizozemcům, kteří ho v 17.stol. vyměnili s Angličany za ostrov Surinam. Největší město USA má 18, 8 milionů obyvatel, a když se kteréhokoliv z nich zeptáte, které město na světě je nejlepší, všichni odpoví to samé. Big Apple je domovem mnoha úžasných míst jako je Manhattan, Socha Svobody, Empire State Building nebo Broadway. G-men mají svůj nový a nejdražší stadion v NFL New Meadowlands Stadium (cena $1.6 miliardy), za řekou Hudson v New Jersey.

5 VĚCÍ, KTERÉ MUSÍTE VĚDĚT


1) NOVÝ DOMOV

V roce 2010 postavili dva New Yorské kluby Giants a konkurenční Jets nový stadion New Meadowlands v New Jersey. Stadion stál $1.6 miliard, tím se stal nejdražším stadionem NFL. Jeho design je po vzoru Allianz Areny v Mnichově, vytvořen za pomoci hliníku a speciálního osvětlení, tak aby v den zápasu Giants zářil modrou a v den zápasu Jets zelenou barvou. Na stadion se vejde 82,566 diváků a je skvělým domovem pro oba týmy.

2) OSI UMENYIORA + JUSTIN TUCK

Defensive end Ositadimma „Osi“ Umenyiora, je jedním ze tří hráčů narozených v Británii, kteří kdy vyhráli Super Bowl. Elitní člen obrany Giants drží týmový rekord v počtu sacků (složení quarterbacka) za jeden zápas a vytvořil rekord NFL pro nejvíce forced fumblů (vyražení míče soupeři) za sezónu. Justin Tuck, je druhý hvězdný defensive end Giants, dvojnásobný člen Pro Bowl výběru a spolu s Umenyiorou tvoří skvělou dvojici, která dává quarterbackovi soupeře minimum času na rozehrávku.

3) RODINNÝ KLUB

U zrodu Giants stál muž jménem Wellington Mara, který tým založil v roce 1925 za $500, začátky Giants nebyly vůbec snadné a asi nikdo netušil, že právě vznikl klub, jehož cena dosáhne za několik desítek let miliard dollarů. První rok existence Giants sám majitel Mara podával při zápase míče, což ukazuje význam týmu Giants pro tuto rodinu, která tým vlastní dodnes.

4) LEGENDA ČÍSLO 56

V roce 1981 Giants draftovali linebackera, který se stal jedním z nejlepších hráčů všech dob. Lawrence Taylor, dvojnásobný vítěz Super Bowlu, trojnásobný vítěz ceny pro nejlepšího defenzivního hráče NFL, který úplně změnil obranu Giants, ta díky němu dostala přezdívku „The Big Blue Wrecking Crew“ a stala se postrachem všech soupeřů.

5) EARTH WIND AND FIRE

Earth (Brandon Jacobs), Wind (Derrick Ward),Fire (Ahmad Bradshaw) je přezdívka ničivé útočné síly trojice G-menů, kteří ničili jednoho soupeře za druhým. Tvrdý a nezastavitelný Jacobs, kterého dokázal zastoupit excelentní Ward a Ahmad Bradshaw, kterému stačila chvíle nepozornosti soupeře a už ho nikdo nedokázal zastavit. Pod vedením skvělého Eli Manniga dokázali earth, wind and fire svojí sílu celému světu NFL.

 • MetLife Stadium
 • New Jersey Sports and Exposition Authority
 • 2010
 • 1 600 000 000 $
 • Meadowlands Sports Complex, State Highway 120, East Rutherford, New Jersey
 • Field Turf

Historie New York Giants

V roce 1925 vzal Tim Mara svých $500 a založil v New Yorku nový tým amerického fotbalu. Tento klub dostal název podle místního baseballového klubu Giants. Aby se nový klub odlišil, dostal oficiální název New York Football Giants, který používá dodnes. Začátky Giants byly velmi těžké, ve 20. letech nebyl americký fotbal populárním sportem a ve 30. letech se do města přistěhovaly dva další fotbalové týmy, což velmi ztěžovalo život Giants.

Dnes je klub 3. nejúspěšnějším v celé NFL díky svému zisku 4 ligových vítězství před sjednocením NFL v roce 1967 a 3 ziskům Super Bowl. Více celkových vítězství mají na svém kontě jen Green Bay Packers a Chicago Bears. Ginats mají 15 bývalých hráčů v Hall of Fame (síň slávy) a největší newyorské noviny New York Post a New York Daily News klub nikdy nenazvou jinak než „the Jints“. Klub, který byl v roce 1925 založen za $500 a byl o něj jen malý zájem, má dnes cenu $974 milionů.

V roce 2010 Giants, spolu s dalším newyorským týmem Jets, otevřeli nový stadion New Meadowlands Stadium, který stál $1.6 miliard a je tak nejdražším stadionem NFL. Průměrná cena vstupenky na domácí utkání se pohybuje okolo $72. Ginats mají ve svém znaku své „ny“, která je jednou z nejznámějších značek na světě spolu s jejich typicky tmavě modrými dresy, díky nimž se týmu přezdívá „Big Blue“ a nebo „Big Blue Wrecking Crew“.

Útočná sestava (offense)
– FB –
– RB –
– QB –
– WR –
– RT –
– RG –
– C –
– LG –
– LT –
– TE –
– WR –
Obranná sestava (defense)
– CB –
– DE –
– DT –
– DT –
– DE –
– CB –
– LB –
– LB –
– LB –
– SS –
– FS –
Speciální hráči (special teams)
– K –
– P –
– KR –
– PR –
– H –
– LS –
Ne 8. září 2019, 22:25
Week 1
New York
Giants
Dallas
Cowboys
17
35
Ne 15. září 2019, 19:00
Week 2
Buffalo
Bills
New York
Giants
28
14
Ne 22. září 2019, 22:05
Week 3
New York
Giants
Tampa Bay
Buccaneers

Představujeme:

Ray Lewis

Ray Lewis

Tým: Ravens (#52)
Pozice: Linebacker
Draft v roce: 1995


  NFL kariéra ve zkratce Ray Anthony Lewis byl v roce 1996 během NFL draftu vybrán v 1. kole, jako 26. hráč celkově, týmem Baltimore Ravens.… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Safety

Safety je způsob jakým skórovat v NFL. Jeho provedení vede k zisku dvou bodů. Je to jediný způsob jak skórovat, aniž by tým musel držet nebo získat míč. Safety

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za září 2019:

coach757 | off-line 125 bodů
koriOFB | off-line 125 bodů
Martinho1 | off-line 125 bodů
Mrucik | off-line 125 bodů
gaučový odborník | off-line 4343×
DebiQue | off-line 4080×
Ježour | off-line 3740×
formic | on-line 3699×