NFL.cz > Týmy NFL

Oakland Raiders
2020 – Statistika
0 0 0
3. místo / AFC West

Oakland Raiders

Založen v roce: 1960 | Divize: AFC West

Přezdívky: The Silver and Black

Oficiální stránky: www.raiders.com

  • 1976, 1980, 1983
  • Broncos, Chargers, Chiefs
  • Jack Del Rio
  • Mark Davis
  • -

OAKLAND

Oakland, jeden z nejrušnějších přístavů USA leží 8 km od San Francisca. Časopis Forbes zařadil Oakland mezi 10 nejvýznamnějších obchodních měst USA. O turistický ruch se starají známá místa jako Golden Gate a Alcatraz.

5 VĚCÍ, KTERÉ MUSÍTE VĚDĚT


1) JOHN MADDEN

V 70. letech vedl Raiders slavný trenér John Madden, který je v roce 1977 dovedl k zisku Super Bowlu. Po ukončení trenérské kariéry se stal jedním z nejslavnějších komentátorů NFL. Legendární jméno amerického fotbalu využívá i společnost EA Sports, největší výrobce sportovních videoher, která podle něj pojmenovala svoji nejprodávanější hru Madden NFL.

2) TŘI SUPER BOWLY

V 70. a 80. letech si Raiders vybudovali pověst „Bad Boys“ NFL. Ve stejné době se zapsali do historie zlatým písmem díky zisku tří Super Bowlů v letech 1976, 1980 a naposledy v roce 1983. Přesto se tým na 12 let přestěhoval do Los Angeles a zpět do Oaklandu se Raiders vrátili v roce 1995.

3) LEGENDÁRNÍ MAJITEL

Raiders od svého založení patří člověku, který svůj život zasvětil americkému fotbalu. Al Davis žije a dýchá pro NFL. Slavný majitel slavného týmu je bývalým trenérem, generálním managerem a komisařem American Footbal League.

4) ČERNÁ DÍRA

Raiders mají jedny z nejzuřivějších a nejdivočejších fanoušků, kteří chodí na zápasy v šílených převlecích a maskách. Každý zápas proti Oaklandu vypadá jako divoká halloweenská oslava. Stadion Radiers připomíná velkou a hlučnou černou díru.

5) NÁDHERNÝ ÚTOK

Silver and Black jsou ve světě NFL proslavení pro svou skvělou passing game. Každý zápas Raiders je přehlídkou úžasných dlouhých přihrávek, především díky skvělým quarterbackům, kteří zde vždy hráli od Kennyho „The Snake“ Stablera po Daryla „The Mad Bomber“ Lamonica.

  • Oakland-Alameda County Coliseum
  • Oakland-Alameda County Coliseum Authority
  • 1966
  • 226 000 000 $
  • 7000 Coliseum Way Oakland, California 94621
  • Bluegrass

Historie Oakland Raiders

„Postoj a čest“,“povinnost k dokonalosti“ nebo „Just Win, Baby“ jsou známé fotbalové slogany, které vznikly v Oaklandu, městě amerického fotbalu.

V roce 1960 založili podnikatelé okolo mužů jako Y. Charles Soda, F.Wayne Valley, Robert Osborne a Ed McGah druhý tým NFL na západním pobřeží Oakland Seňors. Název Seňors se okamžitě stal terčem vtipů, všech obyvatel Oaklandu. To přimělo majitele klubu, aby název po 9 dnech existence klubu změnili na Oakland Raiders, tento název se v soutěži o název klubu umístil až na třetím místě. Zakládání nového klubu v Oaklandu nebylo vůbec snadné, město nemělo zájem, nebyli fanoušci a v Oaklandu nebyl žádný stadion. Tak museli Raiders hrát své domácí zápasy na stadiónu v San Francisco. Logo pro nový klub vymyslel, tehdy velmi slavný herec Randolph Scott, jednooký pirát s fotbalovou přilbou se stal symbolem klubu, jehož barvy byly nejdříve černá, zlatá a bílá.

Velkým přínosem pro Raiders byla akvizice Ala Davise na pozici hlavního trenéra a generálního manažera. Teprve 33 letý Davis se stal nejmladším mužem NFL, který kdy dosáhl této pozice. Okamžitě změnil barvy klubu na černou a stříbrnou a nastolil ofenzivní taktiku, kterou se tým proslavil. Davis opustil Raiders v roce 1966, když se stal komisařem NFL. Poté se do Raiders vrátil jako spolumajitel klubu. Nejslavnější období Raiders nastalo rokem 1969, když do Raiders přišel jako hlavní trenér John Madden. Madden v 70. letech s Raiders vyhrál 6x divizní finále a v roce 1976 výhrou nad Minnesotou Vikings 32-14 vyhrál pro Oakland první Super Bowl (XI) v historii klubu. Po deseti letech u Raiders Madden odešel a stal se televizním komentátorem a v současné době je považován za největšího odborníka v NFL a je obrovským symbolem amerického fotbalu. Hned v první sezóně po jeho odchodu se Raiders podařilo vyhrát svůj druhý Super Bowl (XV), vítězstvím na Philadelphia Eagles.

V roce 1982 Al Davis přestěhoval Raiders do Los Angeles, především kvůli špatným vztahům s městskou radou v Oaklandu. V roce 1982 se Raiders podařilo vahrát svůj třetí Super Bowl (XVIII), když ve finále rozdrtili Washington Redskins 38-9. Raiders hráli v Los Angeles až do roku 1994, kdy se opět vrátili do Oaklandu. V roce 1996 si Raiders stěžovali na nové logo týmu Tampa Bay Buccaneers, které mělo ve znaku piráta, stejně jako Raiders. NFL logo povolila, ale zakázala všem týmům použít stejné barvy jako má Oakland. Známým fanouškem Raiders je mimo jiné raper Ice Cube, který pro Raiders napsal píseň „Raider Nation“, podle jména, kterým se označují fanoušci Oakland Raiders. V roce 2006 Forbes Magazín vyčíslil cenu Raiders na $736 milionů, což Raiders řadí na 28. Příčku v NFL.

Pro vybrané zaměření nejsou k dispozici žádní hráči.

Útočná sestava (offense)
– FB –
– RB –
– QB –
– WR –
– RT –
– RG –
– C –
– LG –
– LT –
– TE –
– WR –
Obranná sestava (defense)
– CB –
– DE –
– DT –
– DT –
– DE –
– CB –
– LB –
– LB –
– LB –
– SS –
– FS –
Speciální hráči (special teams)
– K –
– P –
– KR –
– PR –
– H –
– LS –

Představujeme:

Eli Manning

Eli Manning

Tým: Giants (#10)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2003


Eli Manning se narodil do fotbalové rodiny. Jeho otec Archie strávil většinu své profesionální kariéry v týmu New Orleans. Dvakrát byl vybrán do Pro Bowlu, výraznějšího… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Down Marker

(Počítadlo downů) Tabulka s čísli 1 až 4, kterou drží na straně hřiště asistent rozhodčích. Down Marker

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za červenec 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5018×
formic | off-line 4974×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4494×