NFL.cz > Týmy NFL

Philadelphia Eagles
2020 – Statistika
0 0 0
2. místo / NFC East

Philadelphia Eagles

Založen v roce: 1933 | Divize: NFC East

Přezdívky: Birds

Oficiální stránky: www.philadelphiaeagles.com

  • Cowboys, Giants, Redskins
  • Doug Pederson
  • Jeffrey Lurie
  • Jeffrey Lurie

PHILADELPHIA

Philadelphia stála v čele vzpoury třinácti amerických osad a stala se symbolem americké revoluce. V letech 1790 – 1800 byla Philadelphia hlavním městem USA, tady byla podepsána Deklarace Nezávislosti, na stole na kterém o 100 let později podepsal T.G. Masaryk nezávislost nově vzniklé ČSR. Dodnes je symbolem města Zvon Svobody, který v roce 1776 oznámil podpis Deklarace a je zobrazen i na dolarové bankovce. 1 500 000 obyvatel Philadelphie má ještě jeden velký symbol, legendární filmovou postavu Rockyho Balbou.

5 VĚCÍ, KTERÉ MUSÍTE VĚDĚT


1) VYKOUPENÍ MICHAELA VICKA

První quarterback tmavé pleti, který se kdy stal jedničkou draftu. Kdo ho neviděl hrát, neuvěří jak rychlý a atletický může quarterback být. Nezastavitelný a nečitelný Vick je úžasným vůdcem Eagles, kterým splácí velký dluh. Eagles dali Vickovi šanci, jako odepsanému hráči, který byl v roce 2007 odsouzen za pořádání psích zápasů a strávil 21 měsíců ve vězení.

2) BOO-BOYS

Eagles mají proslavené fanoušky. Hard-core fans týmu jsou známí jako nejtvrdší fanoušci NFL, kteří dávají najevo lásku ale velmi často i nenávist vůči vlastním hráčům. Zavděčit se fanouškům Eagles není vůbec snadné, pro své emotivní reakce dostali přezdívku „Boo-Boys“. Během jednoho prosincového zápasu nemilosrdně „vybučeli“ i Santa Clause, který se je snažil pobavit.

3) BLÍZKO, ALE NE DOST BLÍZKO

Eagles jsou velmi úspěšným a velmi smutným týmem posledních let. Skvělý tým se pravidelně dostává daleko v bojích play off, ale ne tak daleko, jak by chtěli. V roce 2001, 2002 a 2003 vypadli v posledním zápasem před Super Bowlem. V roce 2004 se tým konečně dostal až do vysněného Super Bowlu a – prohrál.

4) DESEAN JACKSON

Wide receiver / kick returner DeSean Jackson je jediným hráčem NFL, který byl zvolen do Pro Bowlu na dvou různých postech. Mladý specialista na touchdowny přes celé hřiště a miláček davů je jedním z nejlepších mladých hráčů a možná nejrychlejší hráč NFL. Málokterý punter kopne míč do rukou tohoto nezastavitelného běžce, daleko častěji míč skončí v outu, než aby soupeř honil Jacksona po celém hřišti.

5) RANDAL A REGGIE

Eagles měli ve své nedávné historii několik výjimečných hráčů. Philadelphia může vzpomínat na skvělého quarterbacka Randalla Cunninghama. Další chloubou Eagles je legendární defensive end Reggie White, který byl vůdcem obrany 15 let. Během své kariéry byl i častým ministrantem při křesťanských bohoslužbách, to mu vyneslo přezdívku „Minister of Defense“.

  • Lincoln Financial Field
  • Philadelphia Eagles
  • 2003
  • 512 000 000 $
  • 1020 Pattison Avenue, Philadelphia, Pennsylvania 19148
  • Grass

Historie Philadelphia Eagles

V roce 1929 se odehrál Černý Pátek na Wall Street, který vedl k největší hospodářské krizi v dějinách 20. Století. Franklin D. Roosevelt vytvořil tzv. New Deal, který měl zemi vyvést z hospodářské krize. Krize vedla k bankrotu týmu amerického fotbalu Frankford Yellow Jackets, díky tomu mohli v roce 1933 vzniknout Philadelphia Eagles. Za svou existenci vděčili Eagles zlepšující se finanční situaci, kterou pozitivně ovlivnil New Deal. Symbolem New Deal byl Modrý Orel, nově vzniklý tým přijal tohoto orla do svého loga jako symbol svého vděku.

Druhá světová válka donutila USA k velkým odvodům mužů do armády. Mobilizace se nevyhnula ani profesionálním sportovcům, některé týmy tak nebyly schopny dostatečně kvalitně zaplnit své soupisky. Tato situace postihla i Eagles, kteří byli z tohoto důvodu v roce 1943 nuceni spojit svůj klub s Pittsburgh Steelers. Nově vzniklý tým dostal název „Steagles“, aby bylo zřejmé propojení obou týmů. Eagles jsou v NFL nejvíce proslaveni svými fanoušky, kteří jsou považováni za jedny z nejlepších v lize. Věrnost fanoušků dokazuje fakt, že za celou historii Eagles tým vyprodal 99.8% všech míst na stadiónu.

Každá mince má ale dvě strany a někteří lidé o fanoušcích Philadelphie tvrdí, že jsou to opilí výtržníci, obtěžující ženy. Jedno je jisté, získat si srdce fanoušků je i pro ty nejlepší hráče Eagles velmi těžké a navždy ztratit svou popularitu, kterou si hráč buduje roky, trvá ve Philadelphii někdy jen pár vtěřin.

Útočná sestava (offense)
– FB –
– RB –
– QB –
– WR –
– RT –
– RG –
– C –
– LG –
– LT –
– TE –
– WR –
Obranná sestava (defense)
– CB –
– DE –
– DT –
– DT –
– DE –
– CB –
– LB –
– LB –
– LB –
– SS –
– FS –
Speciální hráči (special teams)
– K –
– P –
– KR –
– PR –
– H –
– LS –

Představujeme:

Joe Namath

Joe Namath

Tým: (#)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 1965


I přes těžké zranění kolene, které se Namathovi přihodilo na univerzitě v Alabamě, byl draftován do obou asociací, které tehdy existovaly. National Football League… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Offseason

Offseason označuje období po skončení sezóny do začátku nové sézony. Offseason

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za červenec 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5019×
formic | off-line 4974×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4494×