NFL.cz > Týmy NFL

Pittsburgh Steelers
2020 – Statistika
0 0 0
3. místo / AFC North

Pittsburgh Steelers

Založen v roce: 1933 | Divize: AFC North

Přezdívky: Blitzburgh, Steel Curtain, Six-Burgh,

Oficiální stránky: www.steelers.com

 • 1974, 1975, 1978, 1979, 2005, 2008
 • Ravens, Browns, Bengals
 • Mike Tomlin
 • The Rooney Family
 • Dan Rooney

PITTSBURGH

Průmyslové a dělnické město Pittsburgh si v USA vybudovalo pozici největšího výrobce železa, které dalo název místnímu týmu. Steelers je vzhledem k povaze města daleko přesnější označení než Penguins, jak se jmenuje místní tým NHL. Město mostů, jak se Pittsburghu přezdívá, leží ve státě Pennsylvania a je domovem více než 2 milionů lidí.

5 VĚCÍ, KTERÉ MUSÍTE VĚDĚT

1) SIX-BURGH STEELERS

Pittsburgh je nejúspěšnějším týmem NFL, který šestkrát vyhrál Super Bowl, což je rekord soutěže. Šest titulů jim vyneslo přezdívku „Six-burgh“ Steelers. Poslední Super Bowl získali v roce 2008, vítězstvím na Arizonou Cardinals a v letech 1995 a 2010 se dostali do finále, kde prohráli.

2) ŽELEZNÁ OBRANA

Asi žádný tým v NFL není tak známý pro svou skvělou obranu jako Steelers. Svoje jméno si obrana Steelers vybudovala především v 70. letech, kdy ji vedl legendární Jack Lambert a „Mean“ Joe Green, kteří pro Pittsburgh získalii 4 Super Bowly.

3) TERRIBLE TOWEL

To co je kříž pro katolickou církev, to je Terrible Towel pro Pittsburgh Steelers. Na každém zápase uvidíte desetitisíce žlutých ručníků v rukou fanoušků Steelers. Máváním Terribel Towels nad hlavou vytvoří při zápasech doslova žluté moře.

4) ŽELEZNÉ MĚSTO I FANOUŠCI

Fanoušci Pittsburghu jsou stejní jako jejich město, tvrdí, rázní a plní vášně. Jejich oddanost týmu a hlasité povzbuzování dělá z Heinz Field noční můru pro všechny soupeře Steelers.

5) TROY POLAMALU

Pittsburgh Steelers a Troy Polamalu patří k sobě. Jeden z nejvýjimečnějších hráčů NFL je symbolem obrany Steelers. Na hřišti nemůžete přehlédnout jeho dlouhé vlasy, tvrdé údery, skoky přes line of scrimmage, kterými baví všechny fanoušky, když se zrovna nemodlí. Na hřišti postrach soupeřů je v soukromí inteligentní, velmi tichý člověk, který nikdy nemluví sprostě.

 • Heinz Field
 • Sports & Exhibition Authority of Pittsburgh and Allegheny County
 • 2001
 • 281 000 000 $
 • 100 Art Rooney Ave, Pittsburgh, Pennsylvania 15212
 • Natural Grass

Historie Pittsburgh Steelers

Pittsburgh Steelers tým, který byl založen jako Pittsburgh Pirates (přejmenovali se na Steelers v roce 1940) 8.července 1933 Danem Rooneym, je nejstarším klubem v American Football Conference (AFC) a 5. Nejstarším klubem v NFL. Steelers vyhráli ve své historii 6 Super Bowlů, což je nejvíce ze všech týmů NFL. Svůj poslední Super Bowl vyhráli v roce 2009, kdy ve finále porazili Arizonu Cardinals. Současným majitelem klubu je syn zakladatele (Art Rooney) Dan Rooney, který tým nechává prakticky řídit svého syna Dana Rooneyho II.

Steelers mají obrovskou fanouvškovskou základnu a podporu, jimž se přezdívá „Steeler Nation“. Vsoučasné době hrají na stadiónu s názvem Heinz Field, který byl postaven roku 2001 a nahradil Three Rivers Stadium, na kterém Steelers hráli 31 let. Nejslavnější období Steelers prožili v 70. letech za éry legendárního trenéra jménem Chuck Nolla, kterému se podařilo se Steelers vyhrát 4 Super Bowly za šest let. Chuck Nolla vedl Steelers od roku 1969-1992. Po něm následovala éra trenéra Billa Cowhera, který vybudoval dodnes trvající pověst skvělé obrany Steelers, která dostala přezdívku „Blitzburgh“. Od roku 2007 vede Steelers současný trenér Mike Tomlin,který se tal prvním afro-americkým trenérem v klubové historii. Ve svých 36 letech se stal vůbec nejmladším trenérem v historii NFL, který vyhrál Super Bowl.

Barvy Steelers jsou odjakživa černá a zlatá, s jedinou přestávkou v roce 1943, kdy se spojili s Philadelphia Eagles a nové vzniklý tým se jmenoval „Steagles“ a barvy klubu byly zelená a bílá. Všechny profesionální sportovní kluby, které sídlí v Pittsburghu mají stejnou žluto(zlato)-černou kombinaci (Pittsburgh Steelers-NFL,Pittsburgh Penguins-NHL, Pittsburgh Pirates-MLB). Steelers jsou jediným týmem NFL,který má své logo umístěné pouze na jedné (pravé) straně svých přileb. Logo Steelers, které se nazývá „Steelmark“ (ocelová značka) bylo poprvé představeno v roce 1963. Původně bylo určeno pro společnost Pittsburgh’s U.S. Steel, skládá se ze slova Steelers (Oceláři), i když původně bylo ve znaku jen slovo Steel , obklopeného třemi planetkami, žlutou, červenou a modrou. Tyto tři barevné planetky mají symbolizovat tři základní části, potřebné k výrobě oceli: žlutá– ocel, červená-ruda,modrá-ocelový šrot. V původním významu ovšem barvy loga znamenali: „Ocel osvítí tvou práci, ozáří tvůj den a rozšíří ti svět.“

V roce 2007 Steeler představili svého nového maskota, jménem Steely McBeam (Steely-jako ocel, Mc-podle irských kořenů majitelů klubu a Beam-jako Jim Beam, nejoblíbenější místní whisky). Popularitu týmu Steelers a jejich skvělých fanoušku nejlépe ukazuje fakt, že od roku 1972 bylo každé domácí utkání vyprodáno. Celkem fanoušci vyprodali 299 domácích utkání za sebou, což je rekord NFL. V Pittsburghu je tradice klubu Steelers naprosto úžasná, láska k týmu se dědí mezi generacemi a nikdy neklesá. Velkou tradicí Steelers byl jejich oblíbený komentátor Myron Cope, který komentoval utkání Steelers pro rádio neuvěřitelných 35 let v letech 1970-2004.

Útočná sestava (offense)
– FB –
– RB –
– QB –
– WR –
– RT –
– RG –
– C –
– LG –
– LT –
– TE –
– WR –
Obranná sestava (defense)
– CB –
– DE –
– DT –
– DT –
– DE –
– CB –
– LB –
– LB –
– LB –
– SS –
– FS –
Speciální hráči (special teams)
– K –
– P –
– KR –
– PR –
– H –
– LS –

Představujeme:

Brian Urlacher

Brian Urlacher

Tým: Bears (#54)
Pozice: Linebacker
Draft v roce: 1999


Brian Ulracher byl během NFL Draftu v roce 2000 vybrán v 1. kole, jako 9. hráč celkově, týmem Chicago Bears. Ulracher měl úžasný vstup do světa profesionálního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Ace Formation

Jiný název pro základní útočnou formaci známou jako Single Back. Ace Formation

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za červenec 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5017×
formic | off-line 4973×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4489×