NFL.cz > Týmy NFL

San Francisco 49ers
2020 – Statistika
0 0 0
4. místo / NFC West

San Francisco 49ers

Založen v roce: 1946 | Divize: NFC West

Přezdívky: Niners

Oficiální stránky: www.49ers.com

 • 1981, 1984, 1988, 1989, 1994
 • Cardinals, Cowboys, Rams, Seahawks
 • Kyle Shanahan
 • Jed York
 • Denise DeBartolo York, John York

SAN FRANCISCO

Nejkrásnější město USA dostalo název podle italského světce Františka z Assisi. San Franciscem se mísí viktoriánská a moderní architektura, která dává městu výjimečný vzhled a atmosféru. Symbolem města je nejslavnější most světa Golden Gate Bridge, který byl zvolen za jeden ze sedmi moderních divů světa, vedle něj stojí nejslavnější vězení, proslulý Alcatraz.

5 VĚCÍ, KTERÉ MUSÍTE VĚDĚT


1) NEJLEPŠÍ Z NEJLEPŠÍCH

Bývalý wide receiver Jerry Rice byl zvolen vítězem ankety o 100 nejlepších hráčů NFL všech dob. Hned za ním se umístil quarterback Joe Montana. Co spojuje dvě největší jména všech dob? San Francisco 49ers, tři společné prsteny pro vítěze Super Bowlu, několik MVP ocenění pro neužitečnější hráče NFL. Dvě legendy NFL se staly symbolem týmu niners, který byl domovem těchto výjimečných hráčů.

2) BILL WALSH

Šestkrát dovedl 49ers k diviznímu vítězství, třikrát k vítězství v konferenci NFC a třikrát s týmem vyhrál Super Bowl. William Ernest Bill Walsh, legendární trenér, který vedl San Francisco v nejslavnější éře tklubu a vytvořil z 49ers nejlepší tým osmdesátých let.

3) NEJSTARŠÍ STADION NFL

Candlestick Park byl postaven pro baseballový tým San Francisco Giants v roce 1960. Nejstarší stadion NFL je domovem 49ers od roku 1971 a jeho neobvyklý design patří neodmyslitelně k atmosféře San Francisca. Přesto všechno ho v roce 2015 nahradí nový stadion, možná s novým domovem začne i nová éra 49ers.

4) FRANK GORE

Jeden z nejtvrdších a nejagresivnějších running backů, který se v anketě mezi 100 nejlepšími hráči všech dob umístil na 94.místě je členem útoku San Francisca od roku 2005. Jeho rychlost tvrdost a síla děsí všechny obránce soupeře, kteří se snaží za každou cenu zastavit Gora před end zone, což není vůbec snadné.

5) NEJLEPŠÍ LINEBACKER

Patrick Willis byl celkově 11. volbou draftu v roce 2007, ve stejném roce se stal Defenzivním nováčkem roku a již třikrát získal cenu pro nejlepšího linebackera NFL. Přes svojí výšku a sílu je Willis obdivuhodně rychlý a každá rána od něj opravdu hodně bolí. Podle mnohých expertů je Patrick Willis nejlepší Middle linebacker v celé NFL.

 • Levi's Stadium
 • Santa Clara Stadium Authority
 • 2014
 • 1 300 000 000 $
 • 4900 Marie P DeBartolo Way, San Francisco Bay Area, California
 • Bluegrass

Historie San Francisco 49ers

San Francisco 49ers byli jedním z prvních týmů na západním pobřeží USA. Klub, založený v roce 1946, dostal název 49ers (devětačtyřicátníci) podle zlatokopů, kteří okolo roku 1849 přišli do míst, kde dnes leží San Francisco. Zlatá horečka, která tehdy zachvátila celou Californii, tak dala název týmu, který se měl stát jedním z nejúspěšnějších týmů NFL. San Francisco 49ers vyhráli za svou existenci pětkrát Super Bowl, jsou tak druhým neúspěšnějším klubem NFL, pokud mluvíme o vítězstvích v Super Bowlu. Více Super Bowl vítězství má na svém kontě jen Pittsburgh Steelers (6x).

Nejslavnější éra 49ers byla jednoznačně 80. léta, kdy tým získal 4 ze svých 5 Super Bowlů. V této době se 49ers podařilo v 16 sezónách v řadě vyhrát více než 10 zápasů za sezónu. Toto neuvěřitelné období 49ers, které v té době vedl legendární quarterback Joe Montana (trojnásobný Super Bowl MVP-nejužitečnější hráč), dalo klubu jednu z jeho přezdívek „The Team of the Eighties“. 49ers byli velmi úspěšní i v 90. Letech, kdy se v jejich týmu zrodila jedná velká legenda NFL. Wide receiver Jerry Rice, dodnes největší symbol 49ers, který drží rekord NFL v počtu touchdownů za celou kariéru.

Niners, jak týmu přezdívá celá Amerika, hrají na jednom z nejstarších stadionů NFL, který byl do dnešní podoby postaven již v roce 1960 (respektive byl v tomto roce upraven,původně byl postaven pro baseballový tým). Fanoušci by se nového stadiónu měli dočkat v roce 2014.

Útočná sestava (offense)
– FB –
– RB –
– QB –
– WR –
– RT –
– RG –
– C –
– LG –
– LT –
– TE –
– WR –
Obranná sestava (defense)
– CB –
– DE –
– DT –
– DT –
– DE –
– CB –
– LB –
– LB –
– LB –
– SS –
– FS –
Speciální hráči (special teams)
– K –
– P –
– KR –
– PR –
– H –
– LS –

Ve vybraném období se tým neúčastní žádného zápasu.


Představujeme:

Eli Manning

Eli Manning

Tým: Giants (#10)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2003


Eli Manning se narodil do fotbalové rodiny. Jeho otec Archie strávil většinu své profesionální kariéry v týmu New Orleans. Dvakrát byl vybrán do Pro Bowlu, výraznějšího… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Pocket

Termín, označující prostor, který vytvoří offensive line (hráči stojící v řadě před quarterbackem) okolo quarterbacka, aby ho chránili. Vytvoří tak obrannou… Pocket

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za srpen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5020×
formic | off-line 4979×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4506×