NFL.cz > Týmy NFL

Tampa Bay Buccaneers
2020 – Statistika
0 0 0
3. místo / NFC South

Tampa Bay Buccaneers

Založen v roce: 1976 | Divize: NFC South

Přezdívky: The Bucs

Oficiální stránky: www.buccaneers.com

 • 2002
 • Falcons, Panthers, Saints
 • Dirk Koetter
 • Glazer family
 • Bryan Glazer, Edward Glazer, Joel Glazer

TAMPA

Město ležící ve „Slunečním státě“ Florida nabízí obrovské množství nádherných pláží, parků a nočních klubů. Město Tampa, čítající přes 300.000 obyvatel, je součástí Tampa Bay Area, území táhnoucího se podél Mexického zálivu. Nejznámějším turistickým místem ve městě je Ybor City, historické předměstí, které založily tabákové společnosti.

5 VĚCÍ, KTERÉ MUSÍTE VĚDĚT


1) BARVOSLEPÝ QUARTERBACK

Buccanneers vstoupili do NFL v roce 1976 a vytvořili nový rekord, když prohráli všech 26 utkání v řadě. V letech 1987 - 1992 vedl útok Bucs quarterback Vinny Testaverde, o kterém začala na Floridě kolovat fáma, že je barvoslepý. Po jednom nevydařeném zápase ve městě přes noc vyrostly billboardy, kde stál Testaverde před modrou zdí s nápisem „Vinny si myslí, že tohle je oranžová“.

2) MANCHESTER UNITED

Buccaneers mají britské kořeny. Majitel týmu Malcolm Glazer je zároveň majitelem fotbalového týmu Manchester United. A cornerback Tampy Ronde Barber je velkým fanouškem „Rudých Ďáblů“, jednoho z nejcennějších sportovních klubů na světě.

3) SUPER BOWL 2003

Bucs prožili svoji nejslavnější sezónu v roce 2003, když dokončili svoji vítěznou cestu play off ziskem Super Bowlu. V San Diegu porazili ve strhujícím finále Oakland Raiders 48 -21, především díky skvělému vedení coache Jona Grudena.

4) OBRANNÁ ZEĎ

Buccaneers měli ve středu své obrany legendárního defensive enda Warrena Sappa, na kterého budou fanoušci Tampy vždycky vzpomínat. Tým se snaží opět vybudovat skvělou defenzivní zeď, za tím účelem v roce 2010 draftovali defenvise tackly Geralda McCoye a Briana Price, kteří by měli jít ve stopách úžasného Sappa.

5) SMĚŠNÝ PIRÁT

Po vzniku týmu dostal tým název Buccaneers a do znaku piráta, podle známé pirátské legendy, vážící se k městu. „Bucco Bruce“, jak se přezdívalo pirátovi ve znaku Buccaneers, se ale příliš do srdcí fanoušků nevryl, a říkalo se o něm, že je to pirát, který nikoho neděsí. Proto byl v roce 1997 znak změněn a logem týmu se tak stal klasický pirátský „Jolly Roger“, tedy lebka a zkřížené hnáty.

 • Raymond James Stadium
 • Hillsborough County, Florida
 • 1998
 • 169 000 000 $
 • 4201 N. Dale Mabry Highway, Tampa, Florida 33607
 • Natural grass, Tifway 419 Bermuda

Historie Tampa Bay Buccaneers

V roce 1976 dostal bohatý daňový právník z Jacksonvillu Hugh Culverhouse licenci na vytvoření nového klubu NFL, který by měl vzniknout ve státě Florida. Když v roce 1976 vznikl nový klub ve městě Tampa, dostal název Buccaneers, podle pirátské pověsti a minulosti provázející jižní Floridu.

Nový tým Tampa Bay Buccaneers ve své sezóně prohrál 26 zápasů v řadě, což není lichotivá bilance ani pro nové vzniklý tým, v praxi to znamená, že téměř celé dva první roky jen prohrával. Další nelichotivý rekord, který se váže k týmu Buccaneers, je například fakt, že do roku 2007 byla Tampa jediným týmem NFL, který nikdy nedal touchdown z kick returnu. Zároveň drží Buccaneers ještě jeden zajímavý rekord, podařilo se jim prohrát 20 utkání v řadě, při kterých byla teplota nižší než 4°C.

Při svém vzniku v roce 1976 dostal klub do znaku piráta, který má na hlavě klobouk a v zubech drží kord. Tento pirát v týmových oranžových barvách dostal brzy přezdívku „Buccaneer Bruce“, sportovní komentátor Nick Bakay o něm jednou prohlásil, že Buccaneer Bruce „je pirát, který nikoho neděsí“. V roce 1997 byl „Bucco Bruce“ nahrezen novým logem, které obsahovalo klasickou pirátskou vlajku Jolly Roger, zkřížené šavle a fotbalový míč.

Oficiální klubové barvy byly změněny z oranžové na červenou, cínovou,černou a bílou. Největším úspěch historie Bucs,jak se týmu přezdívá, byl rok 2002, kdy ve finále porazili Oakland Raiders 48-21 a vyhráli svůj první a dosud jediný Super Bowl (XXXVII).

Útočná sestava (offense)
– FB –
– RB –
– QB –
– WR –
– RT –
– RG –
– C –
– LG –
– LT –
– TE –
– WR –
Obranná sestava (defense)
– CB –
– DE –
– DT –
– DT –
– DE –
– CB –
– LB –
– LB –
– LB –
– SS –
– FS –
Speciální hráči (special teams)
– K –
– P –
– KR –
– PR –
– H –
– LS –

Představujeme:

Adrian Peterson

Adrian Peterson

Tým: Vikings (#28)
Pozice: Running Back
Draft v roce: 2006


  Adrian Lewis Peterson se narodil 21. Března 1985 v Palestine ve státě Texas. Adrian Peterson, přezdívaný "A. D."("All Day" - "celý den") a "Purple Jesus"… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: B Gap

Mezera, která vzniká v ofenzivní lajně mezi postavením guarda a ofenzivního tackla. B Gap

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za srpen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5020×
formic | off-line 4979×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4506×